English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۹:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصاحبه مطبوعاتی مدیر عامل شرکت صانیر در رابطه با راه اندازی نیروگاه الصدر عراق

مصاحبه مطبوعاتی مدیر عامل شرکت صانیر در رابطه با راه اندازی نیروگاه الصدر عراق
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صبا؛روز یکشنبه 18 اردیبهشت 1390ساعت 10 صبح اصحاب قلم و رسانه به دعوت روابط عمومی شرکت صانیر در اتاق کنفرانس این شرکت واقع در طبقه پنجم گرد هم جمع شده تا از نزدیک در جریان راه اندازی نیروگاه الصدر عراق که توسط این شرکت انجام شده است، قرار گیرند.
ابتدا آقای مهندس محمد پارسا مدیر عامل صانیر مختصری از پیشینه تشکیل این شرکت را به این صورت برای حضار بیان کردند :
شرکت صانیر در سال 73 از تجمیع حدود 25 – 24 شرکت از شرکتهای معتبر دولتی و خصوصی بوجود آمد که  در اساسنامه شرکت قید شده بود که کار فقط در خارج از ایران انجام شود و در واقع خودمان از کار کردن در داخل منع کردیم. هدف ما هم این بود که  از ظرفیتهای سهامداران و غیر سهامداران خود از جمله همکاران استراتژیک، برندهای ایرانی استفاده کرده و این ظرفیتها را به بازارهای خارجی سوق دهیم. ما در این شرکت دنبال تخصص های بازاریابی هستیم که در این راستا شرکت Epil را بوجود آوردیم تا کارهای مربوط به تست و آزمایش تجهیزات را برای صدور به خارج از کشور انجام دهد البته زیر شاخه های دیگری هم داریم که کارهای مدیریت پروزه را انجام میدهند . سعی کردیم مزیتهایی را برای شرکتهای ایرانی ایجاد کنیم که بتوانیم اینها را در کنار خودمان در خارح از ایران داشته باشیم.
هدف دیگری که دنبالش هستیم برندسازی است که در واقع انجام پروژه ها در خارج از کشور با یک برند واحد بنام صانیر انجام شود که این باعث آزار بعضی از پیمانکاران داخلی شده است و به کمک این برند می خواهیم با قیمتهای بالاتر حتی مشابه قیمتهای اروپایی در خارج از کشور کار بگیریم
پروژه نیروگاه الصدر در بین بیش از دو میلیارد دلار پروژه های در حال اجراء شرکت صانیر در کشورهای مختلف (کوبا، سری لانکا، عمان، ارمنستان، پاکستان، اتیوپی، سنگال، سوریه، ترکمنستان و گرجستان) که از سال 1373 آغاز شده همواره برای اینجانب از اهمیت و اولویت خاصی برخوردار بوده است.
جالب است بدانید که ما در انجام یکسری از پروژه ها در بعضی از کشورها مثل سریلانکا آزاد بودیم  از تجهیزات چینی و امثالهم استفاده کنیم ولی بدلیل بالا بودن کیفیت تجهیزات و خدمات  ایرانی بکار رفته در پروژه ها، کارفرمایان خارجی درخواست کردند که تجهیزات یا فقط ایرانی باید یابشد یا فقط اروپائی .
در خصوص مشخصات پروژه نیروگاه الصدر عراق ، آقای مهندس انوری قائم مقام مدیرعامل ، ضمن خوشامد گویی به حضار اظهار داشت : حدود سه سال پیش وزارت نیروی عراق مناقصه این نیروگاه را برگزار کرد که صانیر از بین شرکت زیمنس و نیز شرکتهایی از چین و ترکیه برنده مناقصه شد. ولی از 2 سال قبل پروژه کلید خورد آنهم با شرایط خاص امنیتی آن زمان. در مورد شهرک الصدر هم بگویم که در حاشیه بغداد و در یک منطقه شیعه نشین و متراکم و در عین حال فقیر و با مسائل امنیتی بسیار بالا که در واقع یکی از محله های پر مسئله منطقه است و با تمام مشکلات امنیتی و اداری ، خوشبختانه این نیروگاه ساخته و توانستیم واحد اول آن را به مدار وارد کنیم معادل رکورد ساخت نیروگاه در داخل کشور توسط شرکتهای داخلی. با ساخت نیروگاه الصدر معادل 5% به ظرفیت تولید برق کشور عراق اضافه شد که مردم بغداد در حال حاضر به جای 5 ساعت، 8 ساعت از برق در طول شبانه روز استفاه می کنند.
جا دارد اینجا از شرکتهای مپنا، نصب نیرو، عامران افق ، ایران ترانسفو ، پارس تابلو و دیگر شرکتهایی که با تلاش تحسین برانگیز خود ما را در کلیه مراحل طراحی، تولید، تست، حمل، نصب و راه اندازی یاری دادند، صمیمانه تشکر کنیم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۳:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

  • رضا
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۷:۲۹
  • 0
    0

با تبریک به متخصصین ایرانی باید بگوئیم دست مریزاد و پاینده باشید.

  • محسن
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۷:۵۳
  • 0
    0

با سلام و عرض تبریک.لازم است که دست اندرکاران مملکتی به حوزه صادرات بیشتر اهمیت بدهند.ذخایر نفتی ماندگار نمی باشند و هنوز هم فرصت برای جایگزینی صادرات غیر نفتی بجای آن وجود دارد.


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.