English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

/ادغام صنعت و تجارت/ دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی: سیاست‌گذاری درست مهم‌تر از ادغام است

/ادغام صنعت و تجارت/
دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی:
سیاست‌گذاری درست مهم‌تر از ادغام است
دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران ( ستصا) گفت: سیاستگذاری در وزارتخانه جدید صنایع و بازرگانی باید روشن و مبتنی بر توجه به تولید باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، محمد رضا پویشمن با اشاره به موضوع ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی، صنعت را موتور گرداننده تولید خواند و افزود: مهمتر از بحث ادغام، مساله سیاستگذاری درست و تعریف جامع و درست از صنعت است و باید اشتغال و بازرگانی هم پوشش دهنده کسری های تولید کشور باشد.

وی با تاکید بر لزوم پیمودن راه توسعه صنعتی اضافه کرد: در بسیاری از کشورها چند ماموریت را یک وزارتخانه انجام می دهد و در ادغام این دو وزارتخانه نیزمهم این است که با سیاستگذاری درست، هم حقوق مصرف کننده و هم وارد کننده تامین شود و توسعه صنعتی در کشور شکل گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از انتقادات وارد بر این دو وزارتخانه این بود که وزارت صنایع و معادن و بازرگانی به طور جداگانه اهداف خود را دنبال می‌کردند و در برخی موارد این اهداف با یکدیگر در تناقض و تلاقی بودند و این همان چیزی است که نگرانیهایی را برای تولید کننده و مصرف کننده فراهم کرده بود.

پویشمن بر استفاده از حداکثر توان و تولید داخلی در جهت اشتغال زایی بیشتر تاکید کرد و افزود: نقش واردات باید آنجا شکل گیرد که وظیفه تامین کمبود تولید کشور را متناسب با نیاز مصرف کننده داشته باشد.

ایسنا
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.