English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم حمایت از تولید داخل پس از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی

لزوم حمایت از تولید داخل پس از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تصمیم دولت برای ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع، بر لزوم حمایت از کالای تولید داخلی و تولید محور بودن پس از این ادغام تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، رضا رحمانی نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به ارزیابی از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی از سوی دولت در راستای کوچک‌سازی دولت پرداخت و این اقدام را مثبت و به صلاح کشور دانست و اظهار داشت: امر تولید همواره در تضاد با واردات بوده است و ما هر چه واردات را کاهش دهیم، تولید افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه افزایش صادرات فرصت‌های شغلی را به خطر می‌اندازد، تصریح کرد: اگر اقدام دولت در ادغام وزارتخانه‌ها یکپارچه، با برنامه‌ریزی کارشناسی و دقیق تدوین و اجرا شود، می‌تواند بسیار به رفع مشکلات مردم کمک کند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با ذکر این نکته که کوچک‌سازی دولت منجر به کاهش مشکلات مردم می‌شود، یادآور شد: هر چقدر بروکراسی اداری کاهش یابد، خدمت‌رسانی به مردم افزایش می‌یابد.

وی با تأکید بر اینکه باید در کشور تولیدمحور باشیم، گفت: باید واردات به کشور به تعبیر رهبر معظم انقلاب مدیریت شده، انجام شود نه اینکه سنگ قبر و کفش بچگانه نیز وارد کشور کنیم!

رضا رحمانی بر همین اساس توضیح داد: در داخل کشور علاوه بر تولید محور بودن، باید از تولید حمایت هم صورت گیرد که معافیت‌های مالیاتی از این دست است.

به گفته وی، وزارتخانه جدیدالتأسیس که از ادعام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی ایجاد می‌شود، باید تولید محور و صادرات‌گرا باشد؛ ایران در بسیاری از حوزه‌ها و بخش‌ها امکان صادرات دارد و ما باید سهم بیشتری از صادرات را در دنیا داشته باشیم و باید کالای ایرانی به همه جای دنیا صادر شود و رسیدن به این هدف شدنی است به شرط آنکه برنامه‌ریزی با توجه به علایق مشتری و کیفیت کالاهای داخلی باشد.

نماینده مردم تبریز در خانه ملت عنوان کرد: اگر ادغام وزاتخانه‌های صنایع و بازرگانی منجر به تحقق این اهداف و منجر به مقررات‌زدایی شود و روند کیفی پیش رو باشد، این موضوع به نفع کشور است.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خاتمه از لزوم معرفی وزیر برای وزاتخانه جدید به مجلس برای اخذ رأی اعتماد سخن به میان آورد و تصریح کرد: این موضوع بحثی حقوقی است و وزارتخانه جدید که با ماهیت جدید، تشکیلات و ساختار جدید و شرح وظایف جدید تشکیل می‌شود، از این رو به نظر بنده باید وزیر علاوه بر اینکه باید شرح وظایف این وزارتخانه به مجلس اعلام شود، باید وزیری که قرار است سکان‌داری آن را بر عهده گیرد نیز برای اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی شود که البته نباید موضوعات و مسائل را سیاسی کنیم تا به تنش در جامعه تبدیل شود بلکه باید مباحث کارشناسی و حقوقی انجام شود.
خبرگزاری فارس
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.