English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تفکیک بیش از 62 هزار دستگاه کنتور آب در کشور

تفکیک بیش از 62 هزار دستگاه کنتور آب در کشور
با توجه به اینکه ساختمان های دو واحدی و سه واحدی به ترتیب 52 و 19 درصد ساختمان های کشور را به خود اختصاص داده اند، بر این اساس به نظر می رسد اجرای جداسازی کنتورهای آب در کشور شتاب و رشد بیشتری داشته باشد.
مدیرکل دفتر بهبود بهره وری و اقتصاد آب و آبفای وزارت نیرو از تفکیک بیش از 62 هزار دستگاه کنتور آب در سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "علی اکبر قبادی" اظهار داشت: با اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه ها، در سال 89 نزدیک به 62 هزار و 644 فقره تفکیک و جداسازی کنتور آب صورت گرفته است.
به گفته وی، با مطرح شدن هدفمندی یارانه ها در کشور استقبال مردم برای تفکیک کنتورها در سه ماهه پایانی سال افزون تر شد.
قبادی با تشریح عملکرد و نیز برنامه های وزارت نیرو در تفکیک کنتورهای آب، گفت: می بایست تا پایان دولت دهم در مجموع 574 هزار دستگاه کنتور در کشور ازجمله بیش از 362 هزار دستگاه کنتور مشترکان استان تهران جداسازی شود.
قبادی همچنین خاطر نشان کرد: تفکیک کنتورها بر اساس درخواست مشترکان و مردم اجرا می شود و به همین دلیل تا پیش از اجرای قانون هدفمندی تقاضا بسیار پایین بود.
وی با اشاره به افزایش تقاضا برای تفکیک و جداسازی کنتورهای آب در ماه های پایانی سال 89، عملکرد شرکت آب و فاضلاب شیراز را در سال گذشته مطلوب توصیف کرد و گفت: بر اساس پیش بینی ها باید نزدیک به سه هزار و 300 دستگاه فقره تفکیک در شیراز صورت می گرفت که با افزایش دو برابری به رقم هفت هزار و 809 فقره رسید.
قبادی ادامه داد: این عملکرد نشان می دهد که در سایر استان ها نیز می توان شتاب بیشتری به کارها داد و با قدرت عمل کرد.
قبادی مشکل تاسیسات درون ساختمان را یکی از موانع کنونی در راه جداسازی کنتورهای آب ذکر کرد و گفت: با وجود چنین مشکلی سرعت تفکیک کنتورها در کشور بهتر شده است.
قبادی با اشاره به اینکه تا پیش از این تصور می شد تعداد واحدهای تشکیل دهنده ساختمان ها در کشور بیش از پنج واحد است، بیان کرد: آمارها نشان می دهد ساختمان های دو واحدی و سه واحدی به ترتیب با 52 و 19 درصد بیشترین حجم واحدهای ساختمانی را در کشور به خود اختصاص داده اند.
وی اضافه کرد: بر این اساس به نظر می رسد اجرای جداسازی کنتورهای آب در کشور شتاب و رشد بیشتری داشته باشد.
قبادی البته این میزان را در تهران متفاوت خواند و افزود: آمار تعداد واحدهای هر ساختمان در شهر تهران با توجه به رشد و توسعه فزاینده شهری در آن بالاتر از متوسط کشوری است.
مدیرکل دفتر بهبود بهره وری و اقتصاد آب و آبفای وزارت نیرو تفکیک کنتورهای آب را در کاهش مصرف موثر دانست و گفت: به طور قطع این عمل سبب کاهش مصرف آب در کشور به ویژه در سطح کلانشهرها خواهد شد.
به گفته قبادی، این مسئله در شهرها و در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.