English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فرماندار گتوند: دو ناحیه صنعتی جدید در گتوند احداث خواهد شد

فرماندار گتوند: دو ناحیه صنعتی جدید در گتوند احداث خواهد شد
کلنگ ساخت دو ناحیه صنعتی جدید در گتوند و عقیلی با حضور معاون وزیر صنایع و معادن، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسئولین به زمین زده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، خدامراد احمدی معاون وزیر صنایع و معادن و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ضمن تاکید برگسترش واحدهای صنعتی در منطقه گفت: خوشبختانه با همت مسئولین استان و شهرستان، ناحیه صنعتی گتوند از وضعیت نسبتا مناسبی برخوردار است اما دارای مشکلاتی نیز می باشد که مسائل و مشکلات آن بررسی شده و تا سقف سه میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای ناحیه صنعتی گتوند اعتبار در نظر گرفته شد، اما در منطقه عقیلی که از بخشهای محروم در استان است و لازم است که مسئولین توجه ویژه ای به آن داشته باشند که امیدواریم با کلنگ زنی ناحیه صنعتی در این بخش گام بزرگی در راه اشتغالزایی و رفع محرومیت از این منطقه برداشته شود اما برای این ناحیه صنعتی علاوه بر اعتبارات استانی ، اعتباری معادل دو میلیارد ریال در نظر گرفته ایم و مسئولین امر در استان و شهرستان ان شا ا... تا پایان امسال بخشی از این ناحیه صنعتی را آماده خواهند نمود.
احمدی همچنین خواستار تعیین تکلیف زمین های ناحیه صنعتی گتوند شد و از مسئولین مربوطه خواست تا هرچه سریعتر مشکل سندهای این زمینها را حل نمایند.
وی همچنین تاکید کرد: انتظار داریم از مجموع 13 طرحی که در ناحیه صنعتی گتوند وجود دارد ولی فعال نیستند اقدام لازم برای حل مشکلات آنها صورت پذیرد و تا پایان سال 90 حداقل 17 واحد صنعتی از مجموع 20 طرح این ناحیه فعال باشد.
قدرت الله امانی پور فرماندار گتوند نیز در حاشیه این مراسم گفت: ناحیه صنعتی جدید گتوند در زمینی به مساحت 36 هکتار احداث می شود البته در ناحیه صنعتی فعلی گتوند هم اکنون 20 طرح وجود دارد که هفت واحد آن فعال می باشد و از نظر تعداد واحد های فعال در سطح استان کم نظیر است و صنایع مختلفی شامل تولید مواد غذایی ، شیمیایی ، پلاستیک و غیره در آن فعال هستند.
وی افزود: این ناحیه صنعتی از نظر زیرساخت ها از امکانات مناسبی نظیر آب، برق، تلفن gsm روستایی و ... برخوردار است و کار گاز کشی به آن نیز هم اکنون در حال انجام است ضمن اینکه میزان اشتغال ایجاد شده در این ناحیه تاکنون بالغ بر 50 نفر بوده است.
امانی پور با اشاره به سفر معاون وزیر صنایع و معادن به شهرستان اضافه نمود: خوشبختانه به منظور حمایت از واحد های صنعتی و صنعتگران در بحث خرید زمین تا هشتاد درصد تخفیف داده می شود که در بحث اشتغال در منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۴۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.