English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

در واگذاری آب به صنایع ‌آب‌بر با مشکل مواجهیم

در واگذاری آب به صنایع ‌آب‌بر با مشکل مواجهیم
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: با توجه به کمبود منابع آبی در حوزه‌های آبریز آذربایجان غربی در واگذاری آب به صنایع ‌آب‌بر در حوزه‌های آبریز با مشکل مواجه هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، نقی کریمی پیش از ظهر امروز در ستاد جذب سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی که در سالن شماره یک استانداری آذربایجان غربی تشکیل شد، اظهار داشت: سه حوزه آبریز دریاچه ارومیه، زاب و ارس در آذربایجان غربی وجود دارد و علاوه بر آن از نظر مطالعات در پهنه استان 22 محدوده مطالعاتی داریم.
وی با بیان اینکه هفت دشت ممنوعه در استان وجود دارد، تصریح کرد: نمی‌توانیم آب را بدون وجود منابع به واحدهای صنعتی واگذار کنیم.
این مقام مسئول با اشاره به محدودیت وجود منابع آبی در استان افزود: در حوزه دریاچه ارومیه محدودیت آبی داریم و منابع آب در حوزه دریاچه ارومیه و حوزه آبریز ارس و زاب محدود است.
کریمی با بیان اینکه ذوب‌آهن باور خوی در بحرانی‌ترین منطقه آبی استان در تلاش برای اخذ مجوز است، خاطرنشان کرد: در حالی که در شهرستان خوی آب شرب مردم این شهرستان از طریق چاه تامین می‌شود و چاه‌های این شهرستان به رسوب‌گذاری افتاده‌اند، امکان صدور مجوز برای احداث کارخانه‌ای با مصرف آب بالا وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شهرهای ارومیه، سلماس و خوی شهرهای بحرانی استان از نظر وجود آب هستند، اعلام کرد: واحدهای صنعتی باید قبل از آغاز به کار این موارد را مدنظر قرار دهند.
این مسئول با بیان اینکه مرکز خدمات جذب سرمایه‌گذاری نیز این موارد را مدنظر قرار دهند، گفت: لازم است تا صنایع آب‌بر به حوزه آبریز ارس و زاب هدایت شوند چراکه تامین آب در مناطق بحرانی مقدور نیست.
خبرگزاری فارس
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۷:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.