English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

2300 میلیارد تومان بدهی در بخش آب داریم

2300 میلیارد تومان بدهی در بخش آب داریم
معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: 2 هزار و 300 میلیارد تومان بدهی در بخش آب داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، مجید سیاری ظهر امروز در نخستین گردهمایی معاونان و مدیران فنی شرکت‌های آب منطقه‌ای، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار دریافتی از وضعیت مالی طرح‌های آب، در بخش آب با 2 هزار و 300 میلیارد تومان بدهی روبه‌رو هستیم.
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال جاری فروش اوراق مشارکت برای اجرای طرح‌ها پیش‌بینی شده، بر تامین منابع مالی و تزریق آنها در بخش آب تاکید کرد.
سیاری اظهار داشت: با توجه به اینکه اوراق مشارکت، از سوی دولت بازپرداخت و تضمین می‌شود، فرصتی استثنائی برای بخش آب به شمار می‌آید.
وی همچنین تمام اقدامات معاونت طرح و توسعه را مانند بدنه‌ای واحد توصیف و تاکید کرد: حفظ یکپارچگی و سیاست واحد در تحقق اهداف نظام بسیار موثر است.
این مقام مسئول داشتن سیاست واحد را نه به منزله عملکرد یکسان بلکه رویه و حرکت منسجم عنوان کرد.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی آب در کشور، اظهار داشت: شرایط آبی کشور از نظر منابع آب همچنین از نظر کمی و کیفی وضعیت بدی دارد که با توجه به پیش‌بینی خشکسالی در آینده بسیار حائز اهمیت است.
سیاری مسئولیت مدیران بخش آب را در شرایط نامناسب آبی در کشور بیش از گذشته دانست و افزود: گرچه اقلیم را نمی‌توان تغییر داد، اما مدیریت وضع موجود در اختیار مدیران بخش آب است.
وی توسعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی را از برنامه‌های امسال اعلام کرد و افزود: امروز در مورد نحوه تحقق این هدف تصمیم‌گیری می‌شود.
به گفته وی، تامین بخشی از طرح‌های توسعه و پرداخت بدهی‌ها در بودجه امسال پیش‌بینی شده است.

* مطالعات جامع؛ حلقه مفقوده طرح‌های آب
مدیرکل دفتر فنی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این نشست حلقه مفقوده در اجرای طرح‌ها را مطالعات جامع دانست.
تقی عبادی گفت: در مطالعاتی که برای اجرای طرح‌ها انجام می‌شود، تامین منابع مالی که از بخش‌های مهم اجراست موردتوجه قرار نمی‌گیرد.
وی همچنین از عدم اجرای فرمان رهبری مبنی بر کاهش 10 درصد از آب مصرفی در بخش کشاورزی انتقاد کرد و افزود: با وجودی که چندین سال پی در پی مقام معظم رهبری اعلام کرده که آب مصرفی در بخش کشاورزی، که 90 درصد آب مصرفی را به خود اختصاص می‌دهد، باید کاهش یابد اما در این مدت اقدام جدی صورت نگرفته است.
خبرگزاری فارس
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۷:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.