English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش شدت مصرف انرژی تا پایان برنامه پنجم توسعه

کاهش شدت مصرف انرژی تا پایان برنامه پنجم توسعه
رئیس مرکز پژوهش و فن آوری سازمان بهینه سازی مصرف سوخت گفت: این شرکت در راستای اصلاح الگوی مصرف، دستیابی به کاهش یک سومی مصرف انرژی نسبت به میزان فعلی را تا پایان برنامه پنجم و نصف میزان فعلی را تا افق 1404 در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، امیر شاکری افزود: برنامه اصلی این شرکت ابلاغ سیاست های کلی نظام در زمینه اصلاح الگوی مصرف است.

وی با اشاره به نظام نامه پژوهش، انجام پروژه های پژوهشی این مرکز را در قالب دو هدف اساسی دانست و ادامه داد: بحث اثربخش بودن پژوهش ها و توسعه دهندگان این پژوهش ها دو عامل اصلی در انجام پژوهش های شرکت بهینه سازی در سال جاری است.

این مقام مسئول بر انجام پروژه های پژوهشی این شرکت با هدف دستیابی به فناوری بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه آن در داخل کشور تأکید کرد و گفت: این شرکت همسو با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، پچوهشی برای صنعت ریخته گری تعریف و اجرا کرد و از طریق آن امکان استفاده از سوخت گاز که در گذشته برای صنعت ریخته گری غیر ممکن بود فراهم شود.

شاکری با اشاره به تأمین منابع مالی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از سوی شرکت ملی نفت، بودجه سال گذشته این مرکز را 25 میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود بودجه امسال نسبت به سال گذشته رشد 3 برابری داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.