English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عضو کمیسیون تلفیق خواستارشد: اعلام جدول زمان بندی افزایش قیمت حاملهای انرژی

عضو کمیسیون تلفیق خواستارشد:
اعلام جدول زمان بندی افزایش قیمت حاملهای انرژی
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1390، حذف سقف زمانی اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در مجلس را زمینه‌ساز کاهش مبلغ قبوض به ویژه قبض گاز دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، عزت‌الله یوسفیان در نطق میان دستور مجلس با تبریک هفته‌ی معلم و روز کارگر، گفت: کارگران کشور نیازمند توجه بیشتری هستند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خواستار توجه به حقوق معلمان حق‌التدریسی کمتر از 12 ساعت از تدریس در هفته شد و افزود: این معلمان به دستور وزیر آموزش و پرورش آمدند و حق و حقوقی دارند که باید رعایت شود.

نماینده‌ی مردم آمل با اشاره به همراهی مجلس با دولت در برداشتن سقف زمانی اجرای هدفمند سازی یارانه‌ها، گفت: در خصوص قبوض گاز، در جلسات علنی مجلس طی روزهای بررسی قانون بودجه 90 کلمه " حداکثر تا پنج سال" از بند درآمدی این هدفمند یارانه‌ها حذف شد چرا که استدلال این بود که شاید تا پنج سال نتوانند شیب ملایم رعایت شود؛ با این اقدام مجلس،این امکان فراهم شد که در صورت نیاز پنج سال دوم نیز لحاظ شود، ولی با این وجود شاهد این هستیم که فیش 10 هزار تومانی گاز برای برخی افراد ناگهان به 180 هزار تومان افزایش یافت و بعد ازآن به نمایندگان گفته شد مردم را توجیه کنید.

وی پرسید: پس شیب ملایم، کجاست؟ چرا بگونه‌ای برنامه‌ریزی نکردید تا مردم درآمدشان را با مصرف انرژی هماهنگ کنند؟ جدول زمان بندی افزایش قیمت حاملهای انرژی باید به اطلاع مردم برسد تا بتوانند مصارفشان را به درستی مدیریت کند.

یوسفیان هشدار داد:‌ هر چند که لازم بود فیش‌های گاز با مبالغ جدید برای مردم ارسال شود تا به خود آیند ولی نباید اینطور باشد که همه معترض شوند و اصل قانون هدفمند سازی یارانه‌ها زیر سوال رود؛ اعلام اطلاعات زمان بندی شده بسیار بهتر از افزایش چند برابری و ناگهانی قیمتهاست، این موضوع در قانون هدفمند سازی یارانه‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

وی مطالبات بازنشستگان را حقی غیر قابل جایگزین دانست و تاکید کرد: چرا به جای پرداخت مطالبات بازنشستگان سهام جایگزین می‌شود؟ کارکنان دولت از بدو استخدام دریافت ریال را قرار گذاشتند نه دریافت سهام را.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1390 با انتقاد کاهش سه برابری بودجه پروژه جاده هراز، گفت: این جاده پرخطر در کمیسیون تلفیق مورد توجه قرار گرفت و مبالغی را به آن اختصاص داد ولی برخی این اقدام کمیسیون تلفیق را نکوهش کردند؛ بودجه سال گذشته جاده هراز 45 میلیارد تومان بود ولی این مبلغ در سال جاری به 15 میلیارد تومان تقلیل یافت.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، نقدینگی کشور را 220 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 50 هزار میلیارد تومان از نقدینگی کشور در اختیار افراد خاص است، بزرگترین کاری که در بودجه 90 شد این بود که علاوه بر وثایق به بانکها اجازه داد شد تا سایر اموال بدهکاران را دریافت کند.

امیدواریم بانکها این مصوبه مجلس را عمل کرده و در پرداخت تسهیلات از عموم مردم حمایت کند.

ایسنا
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۱:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.