English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

امسال 2500 میلیارد تومان اوراق مشارکت بخش آب به فروش می رسد

امسال 2500 میلیارد تومان اوراق مشارکت بخش آب به فروش می رسد
فروش حدود سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بخش آب نهایی شده که 500 میلیارد تومان آن توسط سازمان آب و برق خوزستان در اسفندماه سال گذشته جذب شده و بقیه نیز طی سال جاری در استان های دیگر به فروش خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مهندس محمد حاج رسولیها مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران در اهواز در نخستین گردهمایی معاونان و مدیران فنی شرکت های آب منطقه ای کشور در اهواز افزود: حدود 40 درصد منابع آب سطحی کشور، معادل 17 میلیارد متر مکعب، در استان خوزستان قرار دارد.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران سپس افزود: وضعیت آب در جامعه بسیار شکننده است و هیچ گونه سستی و کم کاری در این حوزه نباید داشته باشیم؛ بلکه باید با تلاش مضاعف، صنعت آب کشور را در همه زمینه ها سرافزار کنیم.
وی تصریح کرد: هیچ مصوبه سدسازی جدید در وزارت نیرو صورت نمی گیرد، مگر این که نیازهای پایین دست و بالادست مورد توجه قرار گیرد.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: از برنامه چهارم توسعه قرار شده هیچ سد دیگری در کشور ساخته نشود، مگر منابع آن تخصیص پیدا کند که این جزو تکالیف برنامه پنجم توسعه است.
حاج رسولیها با اشاره به اهمیت شبکه های آبیاری و زهکشی اظهار داشت: انتظار تمام مسئولان کشور ساماندهی شبکه های آبیاری و زهکشی است.
سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان این که فروش اوراق مشارکت یکی از راه های تامین منابع مالی پروژه های وزارت نیرو است، افزود: حدود سه هزار میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت نهایی شده که 500 میلیارد تومان آن توسط سازمان آب و برق خوزستان در اسفند ماه سال گذشته جذب شده و بقیه نیز طی سال جاری در استان های دیگر به فروش خواهد رسید.
مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان نیز در این گردهمایی گفت: پیشرفت های چشمگیر در صنعت آب و نیاز روزافزون جامعه به این مایع حیاتی، تامین هر چه پایدارتر آب مصرفی با توجه به کمبود آب در دنیای امروز و بهره برداری بهتر از منابع آب، نشان دهنده اهمیت مطالعه و اجرای طرح های توسعه منابع آب است.
دکتر علیرضا رضانیا افزود: در این راستا با توجه به نوآوری های متعدد در زمینه های مهندسی منابع آب، استفاده از فناوری های نوین و ارتقای سطح علمی، تخصصی و مدیریتی جامعه مهندسان کشور، امری اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: این گردهمایی با نگرش ویژه به چالش های مطالعات فنی طرح های توسعه منابع آب برگزار شده و حل مشکلاتی چون یکپارچه نبودن ضوابط، معیارها، دستورالعمل های مطالعاتی، مهندسی ارزش و ... در طرح های توسعه منابع آب به منظور توسعه روز افزون صنعت آب و استفاده از این تصمیمات در مطالعات و اجرای پروژه ها را در برنامه دارد.
رضانیا با اشاره به محورهای این گردهمایی اظهار داشت: جامع نگری در طرح های توسعه منابع آب، ساز و کار تصویب طرح های توسعه، ضوابط و معیارهای فنی در مطالعات طرح ها، تجربیات جهانی در مطالعات توسعه منابع آب، تجربیات تخصصی ویژه در طرح های توسعه، اقتصاد طرح های توسعه و نقش شرکت های مهندسان مشاور در طرح های توسعه منابع آب، از محورهای نخستین گردهمایی سه روزه معاونان و مدیران فنی شرکت های آب منطقه ای کشور است.
مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان همچنین با اشاره به پتانسیل های موجود در استان خوزستان اظهار داشت: استان خوزستان با وسعتی بیش از شش میلیون هکتار، بالغ بر چهار درصد کل مساحت کشور را شامل شده و دارای اقلیم گرم و خشک با متوسط بارندگی سالیانه 255 میلی متر در سال است.
وی اضافه کرد: حدود 92 درصد زیرساخت های شبکه های آبیاری و زهکشی خوزستان اجرا شده که این از موفقیت های سازمان آب و برق خوزستان به شمار می رود.
رضانیا بیش از 90 درصد آب مصرفی کشور را مربوط به بخش کشاورزی دانست و با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر صرفه جویی 10 درصدی در این حوزه، افزود: برنامه ریزی در این راستا با انسجام و بازنگری مستمر ضروری به نظر می رسد، زیرا صرفه جویی 10 درصدی در آب کشاورزی، در واقع برابر با تمامی آب مصرفی در بخش آب شهری و صنعتی است.
سرپرست معاونت طرح و توسعه سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان نیز گفت: این گردهمایی موجب آشنایی شرکتهای آب منطقه ای با پتانسیل ها و توانایی های یکدیگر می شود.
مهندس مسعود حکمی افزود: هشت کارگروه در این گردهمایی تشکیل شده که مباحث مربوط به مطالعات فنی طرح های توسعه منابع آب در آنها بررسی و راهکارهای عملی و فنی مطرح خواهد شد.
وی ادامه داد: 140 نیروی متخصص و فنی در معاونت طرح و توسعه سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان مشغول به خدمت هستند که موفقیت های طرح های بزرگ نیز با تلاش و پشکار آنها به ثمر نشسته است.
نخستین گردهمایی معاونان و مدیران فنی شرکت های آب منطقه ای کشور به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان و همکاری شرکت مدیریت منابع آب ایران، از 20 تا 22 اردیبهشت ماه جاری در اهواز برگزار می شود.
شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۰:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.