English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر تولید و تجارت از بخش صنعت انتخاب شود

وزیر تولید و تجارت از بخش صنعت انتخاب شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، چندی است که بحث ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی توجه تمامی دست اندرکاران حوزه های تولید و تجارت را به خود جلب کرده و همگی در انتظار نتیجه این اقدام بزرگ به سر می برند.
این در حالیست که پس از برگزاری جلسات متعدد کارگروه ادغام، حدود سه روز پیش اولین گام در این راستا برداشته شد و علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن از مسند خود خداحافظی کرد، همچنین مهدی غضنفری به عنوان سرپرست وزارتخانه جدید انتخاب شد.
در این میان شبهات مختلفی برای صنعتگران و تلاش کنندگان عرصه تولید به وجود آمده که با حذف وزیر صنایع و سپردن این وزاتخانه به وزیر متولی بخش تجارت، آیا سیاست های اتخاذ شده بر پایه منافع بازرگانی خواهد بود و تولید در حاشیه قرار خواهد گرفت یا نه؟
آنچه مسلم است پایه و اساس اقتصاد غیر نفتی بر محور بخش صنعت استوار است و با توجه به رویکرد گذشته وزارت بازرگانی در بحث واردات، تداوم توجه گذشته به تولید و تولیدکنندگان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
هم اکنون که اقتصاد کشور ما وابسته به درآمدهای نفتی می باشد و یکی از مهمترین هدف دولتمردان حول محور قطع این وابستگی و توجه بیشتر به صادرات و درآمدهای غیرنفتی می چرخد، باید در انتخاب سرپرست وزارتخانه ادغام شده نهایت توجه و وسواس به خرج داده شود تا در راه رسیده به این هدف خللی وارد نشود.
بنابراین واضح است که در شرایط فعلی بهترین گزینه برای اداره وزارتخانه مهمی که از ادغام دو وزارتخانه کلیدی همچون صنایع و معادن و بازرگانی تشکیل شده است، مدیری صنعتی است که با پیچیدگی ها و مشکلات صنایع کشور آشنا باشد، بتواند به طور شایسته از آن حمایت کند و سیاست های بخش بازرگانی کشور را نیز براساس کمک به منافع داخلی و بخش صنعت رقم زند.
خبرگزاری موج
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۰:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.