English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش هزینه های جاری سازمان ها از مصادیق جهاد اقتصادی است

کاهش هزینه های جاری سازمان ها از مصادیق جهاد اقتصادی است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشورگفت: کاهش هزینه های جاری و اجرایی سازمان ها، فروش اموال و دارایی های مازاد و اجرای اصل 44 قانون اساسی از مصادیق جهاد اقتصادی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، مهندس 'سید مهدی ثمره هاشمی' روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به سال جهاد اقتصادی افزود: مدیران باید از هزینه های جاری و اجرایی که ناکارآمد بوده و هیچ مشکلی از مشکلات مردم یا سازمان ها را حل نمی کند، اجتناب کنند.
وی ادامه داد: فرهنگ غلطی که امروزه در ذهن بعضی از مدیران وجود دارد مبنی براین که افزایش دارایی ها و اموال مازاد یک سازمان نشان دهنده توانایی بالای مدیریتی آن مسئول است، باید اصلاح شود.
ثمره هاشمی اضافه کرد: مدیران اجرایی باید اموال مازاد و بدون استفاده سازمان خود را بفروشند و 95 درصد درآمد حاصله از آن را صرف توسعه و شتاب بخشی در پیشرفت پروژه ها کرده و پنج درصد مابقی را صرف رفاه کارکنان آن سازمان کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور همچنین برضرورت اجرای اصل 44 قانون اساسی، کاهش تصدی گری و واگذاری امور به مردم و بخش خصوصی تاکید کرد و اظهار داشت: مدیران نباید منتظر اعتبارات دولتی بمانند و باید اعتبارات لازم برای اجرای طرح های خود را از طریق جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و یا استفاده از تسهیلات بانک های خارجی و داخلی تامین کنند.
وی کاهش هزینه تمام شده پروژه ها، افزایش روند اجرای طرح ها و بهره وری و شفاف سازی را شعار وزارت نیرو و از مهمترین مصادیق جهاد اقتصادی برشمرد و بر تحقق آن تاکید کرد.
ایرنا
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۲:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.