English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران: هزینه‌ طرح‌ها را باید به حداقل برسانیم استفاده از اوراق مشارکت در بخش آب پیش‌بینی شده است

معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران:
هزینه‌ طرح‌ها را باید به حداقل برسانیم
استفاده از اوراق مشارکت در بخش آب پیش‌بینی شده است
معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده و با توجه به آخرین وضعیت منابع مالی، 2 هزار و 300 میلیارد تومان بدهی در این بخش وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجید سیاری در نخستین گردهمایی معاونان و مدیران فنی شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور که در اهواز برگزار شد با اشاره به جدول شماره 18 لایحه بودجه سال 90 اظهار کرد: بر اساس تصمیمات و قوانینی که در این لایحه در نظر گرفته شده طرح‌هایی که مصوبه تخصیص و مطالعات را اخذ کنند، امسال اجرایی می‌شوند.

وی افزود: این مساله وظیفه سنگینی را بر عهده ما می‌گذارد که باید از این ظرفیت برای توسعه بیشتر منابع آب کشور استفاده کنیم. به همین دلیل برای دستیابی به اهداف مورد نظر در جدول شماره 18 لایحه بودجه سال 90 نشستی در گردهمایی معاونان و مدیران فنی شرکت‌های آب منطقه‌ای برگزار می‌شود.

معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران خطاب به شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور گفت: از شرکت‌هایی که در جذب نقدینگی موفق نبودند انتظار می‌رود با توجه به حجم بدهی‌های بالا در بخش آب، اعتبارات را جذب کنند.

سیاری عنوان کرد: همان‌طور که می‌دانید در لایحه بودجه امسال، استفاده از اوراق مشارکت در بخش آب پیش‌بینی شده است که باید در جهت تحقق به‌موقع این نوع منابع مالی و تزریق آن به این بخش تلاش کرد؛ خوشبختانه اصل و فرع این اوراق توسط دولت بازپرداخت می‌شود.

وی در ادامه بر ضرورت وجود اتحاد و یکپارچگی میان شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور تاکید کرد و گفت: اگر طرحی در بخش آب دنبال می‌شود باید آن را به‌عنوان یک سیاست واحد در بخش آب کشور دنبال کرد البته این به معنای عملکرد یکسان نیست؛ در واقع به این معنا است که اگر طرح جدیدی در کشور اجرا می‌شود آن طرح به عنوان سیاست واحد در کل کشور به اجرا درآید.

به گزارش ایسنا، همچنین در این مراسم تقی عبادی مدیرکل دفتر فنی شرکت مدیریت منابع آب ایران، اظهار کرد: مطالعه، حلقه مفقوده مباحث شبکه و منابع آب کشور محسوب می‌شود که با عملی شدن این حلقه مفقوده همه مشکلات بخش آب به‌راحتی قابل حل است.

وی افزود: اجرای کامل مطالعات در پروژه‌ها، راحت اجرا شدن پروژه‌ها را به دنبال دارد؛ باید به طرح‌ها به‌صورت جامع نگاه کرد زیرا در این صورت موضوعاتی از جمله تامین منابع مالی تجهیز و شناسایی مشکلات مالی پروژه‌ها که هم‌اکنون در مطالعات طرح‌ها مدنظر قرار نمی‌گیرد، محقق می‌شود. قرار است تامین منابع مالی و اجرای پروژه‌ها در این گردهایی مورد بررسی قرار ‌گیرد.

مدیرکل دفتر فنی شرکت مدیریت منابع آب ایران به هزینه‌های اجرایی طر‌ح‌های بخش آب اشاره و خاطرنشان کرد: به عنوان وظیفه باید هزینه‌های طرح‌ها را به حداقل برسانیم و طرحی را ارایه دهیم که به‌راحتی و با سرعت بیشتر بتوان آن را اجرا کرد.

عبادی بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید 10 درصد از میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی کاهش یابد اما در چند سال اخیر برای این موضوع اقدام جدی انجام نشده است.

ایسنا
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۲:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.