English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

500 میلیون دلار به امور آبفای روستایی کشور اختصاص یافت

500 میلیون دلار به امور آبفای روستایی کشور اختصاص یافت
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: مجلس شورای اسلامی امسال 500 میلیون دلار به امور آبفای روستایی کشور اختصاص داده است که این امر جهش خوبی در این زمینه به دنبال دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، دکتر محمود میوه چی، پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات آبرسانی به چهار روستای بخش کهمره نودان و چنارشاهیجان شهرستان کازرون فارس اظهار داشت:هم اینک میانگین بهره مندی آبرسانی روستایی در کشور 75 درصد است .
وی افزود: تا پایان برنامه پنجم این میزان بهره مندی به 94 درصد افزایش خواهد یافت و طی این مدت این رقم 19 درصد ارتقا می یابد.
این مقام مسوول اضافه کرد: هم اکنون میزان آب برگشتی که در کشور به مصرف می رسد به ازای هر نفر یک هزار و 700 مترمکعب در سال است که این رقم حدود چهار برابر کمتر از میزان جهانی است.
میوه چی بیان داشت: اگر چهار برابر حجم مخازن سدهای موجود در کشور آب تولید و همچنین در میزان مصرف آب صرفه جویی کنیم ، می توانیم رقم آب های برگشتی را به سه برابر افزایش دهیم.
وی ادامه داد: یکی از اهداف ما در زمینه راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب در استان ها و شهرستان های کشور این است که آب های برگشتی مورد استفاده قرار گیرد.
میوه چی در مورد تاخیر در احداث تصفیه خانه کازرون که از سال 74 آغاز شده و تا کنون از پیشرفت خوبی برخوردار نیست افزود: طولانی شدن اجرای این طرح در شهرستان کازرون و ممسنی و همچنین افزایش هزینه ها در این زمینه، موجب نگرانی ما نیز شده است.
او بیان کرد:امیدواریم بابرنامه ریزی مسوولان استان فارس،ظرف دو سال آینده ، تصفیه خانه کازرون راه اندازی شود.
شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری غرب شیراز، واقع شده است.
ایرنا
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۱:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.