English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۲۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

قیمت آب با کمترین افزایش مواجه شد؛ تابستان90 بدون مشکل کمبود آب

قیمت آب با کمترین افزایش مواجه شد؛ تابستان90 بدون مشکل کمبود آب
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اعلام اینکه در قانون هدفمندی یارانه‌ها، آب کمترین افزایش قیمت را داشته است، گفت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته و رعایت الگوی مصرف از سوی مردم هیچ مشکلی در آب شرب کشور در فصول گرما نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، سید مهدی ثمره هاشمی‌ در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل آبفای استان همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در قانون هدفمندی یارانه‌ها که مصوب مجلس بوده، اعلام شده است که تا پایان برنامه پنجم توسعه دولت می‌تواند قیمت آب را به قیمت تمام شده برساند.
وی افزود: در بخش آب، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به دلیل حذف حدود 20 تا 25 درصد یارانه‌ها، کمترین افزایش قیمت را داشته است و تأثیر قابل توجهی در افزایش قبوض آب مشترکان نداشته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور یادآور شد: آزادسازی قیمت‌ها در بخش آب به طور کامل صورت نگرفته است به طوریکه این افزایش قیمت برای مردم خیلی محسوس نبوده است.
وی در خصوص میزان آب ذخیره شده در پشت سدها نیز تصریح کرد: در حال حاضر حدود 25 میلیارد مترمکعب آب در پشت سدها ذخیره شده است و ما باید با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌‌سازی این میزان آب را به مشترکان برسانیم.
ثمره‌ هاشمی بیان داشت: ما هیچ‌وقت نمی‌توانیم اعلام کنیم که کمبود آب نداریم بلکه همیشه در معرض کمبود آب هستیم و مردم باید صرفه‌جویی کرده و الگوی مصرف را اصلاح کنند.
وی در خصوص قطعی آب در فصل گرما نیز اذعان کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته و برنامه‌هایی که مدنظر است اگر الگوی مصرف از سوی مردم رعایت شود، هیچ مشکلی در آب شرب کشور در فصول مختلف نداریم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرانه مصرف چه در استان همدان و چه در کشور بالاست، باید در این زمینه فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد و تقاضاها مدیریت شود.
خبرگزاری فارس
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۰:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.