English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وجود 94 درصد ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق‌آبی کشور در خوزستان

وجود 94 درصد ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق‌آبی کشور در خوزستان
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که حدود هفت هزار مگاوات برق از طریق نیرگاه‌های برق‌آبی استان تولید می‌شود گفت:با توجه به این آمار 94 درصد ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق‌آبی کشور در خوزستان وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علیرضا رضانیا، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان اظهار کرد:از طریق نیروگاه‌های برق‌آبی برق مطمئن و پایدار وارد مدار می‌شود و در این خصوص خوزستان نقش بسزایی در تامین انرژی برق‌آبی کشور ایفا می‌کند.

وی افزود:استان خوزستان با مساحتی حدود 7/6 میلیون هکتار بیش از چهار درصد مساحت کل کشور را در خود جای داده است.متوسط بارندگی در استان با دارابودن اقلیم گرم و خشک، 255 میلی‌متر،متوسط تبخیر 2000 میلی‌متر و متوسط دما 24 درجه سانتیگراد است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که رودخانه‌های اصلی استان شامل رودخانه دز،کارون،مارون و زهره است،تصریح کرد:طول رودخانه‌های استان 3500 کیلومتر، طول مجاورت با ساحل دریا 300 کیلومتر و طول رودخانه‌های مرزی 153 کیلومتر است.

رضانیا در ادامه وسعت دشت‌های استان را 7/3 میلیون هکتار عنوانو بیان کرد:درحال حاضر مطالعات اولیه برای 4/2 میلیون هکتار از این دشت‌ها انجام شده  است.

وی ادامه داد:طول کانال‌های اجرا شده انتقال آب در استان به 581 کیلومتر می‌رسد که این مجموعه کانال‌ها با ظرفیت آبگیری 208 مترمکعب و ظرفیت آب دهی ایستگاه‌های پمپاژ 252 متر مکعب اجرا شده است.درحال حاضر حدود 92 درصد زیرساخت های شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی خوزستان انجام شده است.

رضانیا در ادامه آب‌رسانی را یکی از وظایف اصلی سازمان آب و برق دانست و گفت:طرح غدیر یکی از طرح‌های آب‌رسانی سازمان آب و برق با ظرفیت 24 مترمکعب بر ثانیه و طول خطوط انتقال 850 کیلومتر است که درصورت تحقق و تکمیل این طرح، 25 شهر و 1200 روستای استان از آب بسیار مناسب از نظر کیفی و کمی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان اظهار کرد:درسال گذشته 2 فاز اولیه این طرح یعنی آب‌رسانی به شهرهای آبادان و خرمشهر به‌اجرا رسید و درقالب اجرای این طرح 2/2 متر مکعب آب بر این شهرها افزوده شد.

باشگاه خبرنگاران
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۷:۳۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.