English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آغاز بهره برداری از 2 طرح مهم آب و برق با حضور رییس جمهوری در هفته جاری

آغاز بهره برداری از 2 طرح مهم آب و برق با حضور رییس جمهوری در هفته جاری
بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی یزد، سد کمال صالح و آبگیری نهایی سد سیمره به عنوان سه دستاورد مهم وزارت نیرو در هفته جاری به مردم عرضه می شود.
وزیر نیرو از آغاز بهره برداری از دو طرح مهم صنعت آب و برق کشور با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری در هفته جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" امروز (یکشنبه) در یکصد و نوزدهمین نشست شورای آب این وزارتخانه، به بهره برداری رسمی از نیروگاه سیکل ترکیبی یزد اشاره کرد و گفت: این نیروگاه با ظرفیت 500 مگاوات فردا (دوشنبه) با حضور رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.
نامجو آغاز بهره برداری از سد کمال صالح استان مرکزی در روز سه شنبه هفته جاری را از دیگر برنامه های وزارت نیرو با حضور رییس جمهوری اعلام کرد و افزود: روز پنجشنبه این هفته نیز آبگیری نهایی سد سیمره در استان ایلام با حضور رییس جمهوری آغاز می شود.
وی هفته جاری را هفته پرثمری برای صنعت آب و برق اعلام و ابراز امیدواری کرد: این سه طرح به عنوان بخشی از دستاوردهای مهم وزارت نیرو موجب رضایت مردم شود. 
وزیر نیرو سپس با اشاره به برگزاری ششمین نشست شورای عالی آب با حضور رییس جمهوری در روز گذشته، گفت: نشست های شورای عالی آب کشور به عنوان مطالبه اساسی بخش آب می بایست با حساسیت ویژه ای دنبال شود.
به گفته وی، نشست روز گذشته شورای عالی آب مصوبه های بسیار خوبی به همراه داشت.
نامجو با بیان اینکه هر نشست این شورا بهتر و با تدبیر بیشتر کارشناسان و مدیران بخش آب وزارت نیرو در مقایسه با گذشته برگزار می شود، تصریح کرد: بر این اساس، رییس جمهوری به این نتیجه رسیده است تا در این نشست ها به طور حتم حضور یابد.
نامجو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر اخیرش به کشور ترکیه، خاطرنشان کرد: در این سفر نقشه راه کاملی در بخش انرژی تهیه و تدوین شد.
وی افزود: در این نقشه احداث نزدیک به 20 هزار مگاوات ظرفیت مشترک نیروگاهی طراحی شد که باید با دقت و جدیت پیگیری و اجرا شود.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۳:۰۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.