English
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸, ۱۷:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مجلس ادغام وزارت صنایع و بازرگانی را رسمی نمی‌داند‌

مجلس ادغام وزارت صنایع و بازرگانی را رسمی نمی‌داند‌
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ادغام وزارت صنایع و معادن و بازرگانی را به رسمیت نمی‌شناسد زیرا این اقدام از مجرای قانونی پیگیری نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا محسنی ثانی اظهار داشت: با توجه به اینکه دولت هنوز لایحه‌ای مبنی بر ادغام این دو وزارتخانه به مجلس ارائه ندادها و ظاهرا اقداماتی در این زمینه انجام گرفته است و مجلس این ادغام را به رسمیت نمی‌شناسد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض نمایندگان به این شیوه ادغام افزود: اگر این روند به همین شکل ادامه پیدا کند و ادغام این دومی از طریق مجلس و با بررسی و نظر مجلس در این زمینه انجام نگیرد، غیرقانونی است و مجلس به این حرکت اعتراض دارد.
محسنیثانی تصریح کرد: نفس ادغام وزارتخانه‌ها با یکدیگر خوب و سازنده است و اینکه آیا دو وزارت صنایع معادن و بازرگانی از نظر خصوصیات کاری و ساختاری، سنخیت لازم برای ادغام را دارند یا خیر، نیاز به بررسی و مطالعه بیشتر دارد.
وی افزود: کسب نظر صاحبان صنایع و تجارت و همچنین فعالان حوزه بازرگانی و تجارت در این زمینه بسیار ضروری است و می‌تواند در رسیدن به نتیجه صحیح موثر واقع شود.
محسنی‌ثانی با اشاره به اشتراکات این دو وزارتخانه گفت: این دو وزارتخانه همیشه دارای یک سری از مسائل مشترک کاری و تجاری بوده‌اند که در صورت ادغام اصولی و صحیح امکان استفاده بهینه از آنها میسر می‌شود.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با اینکه عملکرد این دو وزارتخانه می‌تواند در بخش‌‌هایی با یکدیگر تداخل داشته باشد اما در صورت ادغام این امکان وجود دارد که زیر سایه سیاست‌گذاری یک مدیریت واحد بهتر بتواند به انجام مسئولیت خود بپردازد.
وی گفت: امیدواریم در صورت ادغام این دو وزارت از مجری قانونی، وضع تعرفه‌ها و تنظیم بازاری که توجه بسیار زیادی را نیازمند است مورد توجه بیشتر قرار گیرد تا این ادغام نتیجه مثبت در پی داشته باشد.
خبرگزاری فارس
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.