English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان: پروژه‌های مربوط به سدسازی نیازمند حمایت بیشتری است 16 پروژه سدسازی در دست اجرا داریم

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان:
پروژه‌های مربوط به سدسازی نیازمند حمایت بیشتری است
16 پروژه سدسازی در دست اجرا داریم
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به اینکه پروژه‌های مربوط به حوزه آب، اکثراً در زمینه سدسازی هستند، گفت: این پروژه‌ها با توجه به اهمیتی که در توسعه استان دارند، باید از حمایت‌های بیشتری برخوردار باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، جعفر فهیمی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان در حدود 15 سال است که شکل گرفته است، افزود: ‌طبیعی است که به همان تناسب زمانی نیز کارهای عمرانی مربوط به بحث سدسازی در این استان دیرتر از سایر مناطق شروع شده است.

وی با تأکید بر اینکه با تمام مشکلاتی که پیش‌روی طرح‌های سدسازی وجود دارد، در حال حاضر 39 پروژه در دست بهره‌برداری داریم، تصریح کرد: این تعداد پروژه حدود یک‌هزار و 167 هکتار از اراضی استان را در بر می‌گیرد که این رقم در برابر با 43 میلیون مترمکعب آب تنظیمی بوده و یک‌هزار و 275 نفر نیز اشتغال‌زایی داشته است.

این مقام مسئول از وجود 16 پروژه در دست اجرای مربوط به بحث سدسازی خبر داد و اظهار کرد: این تعداد پروژه نیز 112 هزار هکتار از اراضی دیمی را در بر گرفته و یک میلیارد 762 میلیون مترمکعب آب را تنظیم می‌کند که در همین راستا برای 65 هزار نفر هم شغل ایجاد شده است. همچنین 21 پروژه نیز در دست مطالعه داریم که 69 هزار هکتار از اراضی را تحت پوشش قرار داده و حدود 48 هزار نفر هم اشتغال‌زایی دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با بیان اینکه حمایت از پروژه‌های در دست اجرا در راستای وارد کردن شبکه‌های آنها به مدار، ‌یک امر ضروری است، تأکید کرد: با تحقق این مهم، ‌سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تبدیل به ثروت ملی و منطقه‌ای خواهد شد. همچنین در بین سدهایی که برای به بهره‌برداری رسیدن آنها تأکید شده است، حداقل 4 سد از ضروریات استان به‌شمار می‌رود که سد قلعه‌چای با اهداف شرب، صنعت و تأمین حق‌آبه‌های پایین‌دستی، به‌همراه سد انگوران، سد شهرک و سد سهرورد را شامل می‌شود.

فهیمی، حفظ دشت‌های خرم‌دره، ابهر و زنجان و همچنین بخشی از قیدار را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: شرایط این دشت‌ها به‌گونه‌ای است که اگر امروز به آنها توجه نشود، قطعاً در آینده دچار مشکل خواهند شد،‌ به همین خاطر سالانه به اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان نیاز داریم تا نسبت به مجهز کردن کنتور هوشمند چاه‌های آب اقدام کرده و وضعیت این دشت‌ها را به تعادل برسانیم.

ایسنا
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۶:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.