English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر صنایع: با اصلاح قیمت حامل‌های سوخت وضعیت بخش صنعت تغییر می‌کند

معاون وزیر صنایع:
با اصلاح قیمت حامل‌های سوخت وضعیت بخش صنعت تغییر می‌کند
معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن گفت: در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، با اصلاح قیمت حامل‌های انرژی تغییراتی در وضعیت بخش صنعت حاصل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، 'سیدرضا فاطمی امین' روز دوشنبه در همایش تجلیل از بانوان نخبه صنعت و معدن که در سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، با بیان اینکه بخش صنعت و تولید پیچیده‌ترین بخش در اجرای قانون هدفندی یارانه ها به شمار می‌رود، افزود: ستاد تحول صنایع ومعادن از دو سال پیش جلسات متعددی را با نمایندگان تولید و صنعت کشور و تشکل‌های صنعتی و معدنی برگزار کرد.
وی اظهارداشت: هدفمندی یارانه ها دارای سه لایه آشکار، نیمه آشکار و پنهان است که لایه آشکار آن کاهش مصرف و توزیع منابع در جامعه است.
سخنگوی وزارت صنایع و معادن با بیان اینکه در لایه نیمه آشکار و پنهان اتفاقات بسیار خوبی در بخش بهره‌وری روی داده است، ادامه داد: اجرای این قانون در ابتدا چالش‌ها و دیدگاه‌هایی را به وجود آورد اما در نهایت با اصلاح قیمت‌های انرژی و ایجاد منابع برخی از این مشکلات برطرف می شود.
فاطمی امین با بیان اینکه سال‌های طولانی وزارت نیرو با روش ترکمن چاهی با وزرات صنایع برخورد می کرد افزود: قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، پرداخت هزینه‌های ایجاد خط انتقال و پست، پرداخت حداقل 90 درصد هزینه دیماند برای واحدهای صنعتی، پرداخت هزینه های اضافی برای واحدهای فصلی وملاک قرار گرفتن پیک مصرف در زمانی محدود برای اعمال هزینه های برق مصرفی از جمله مواردی بود که به صورت ناعادلانه در صنعت کشور اعمال می‌شد.
وی با اشاره به اینکه در گذشته انرژی ارزان جایگزین نیروی متخصص شده بود و این مشکلاتی را به همراه داشت، اضافه کرد: اصلاح ساختارها و قیمت سوخت های حامل، ایجاد انگیزه و منابع می تواند بهره وری و تولید داخل کشور را به همراه داشته باشد که تمام اینها نتایج اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در بخش صنعت و معدن است.
معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن گفت: اکنون با اصلاح ساختار قیمت گذاری برق ، در مواردی برخی از واحدهای صنعتی، قبض برق خود را با قیمتی ارزان تر از قبل دریافت می کنند.
رییس ستاد تحول صنایع و معادن با تاکید براینکه مدیریت و تمام کارها به صورت الکترونیکی در این ستاد انجام می‌شود، افزود: از مجموع 12 هزار واحد صنعتی تاثیر پذیر کشور، 9 هزار واحد در سامانه این ستاد ثبت نام کردند که همین امر باعث شده تمام فعالیت‌ها و سیستم مدیریتی به صورت شفاف عمل کنند.
وی به جلسه اخیر خود با معاون صندوق بین المللی پول اشاره کرد و گفت: معاون صندوق بین المللی پول اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را در ایران مطلوب و یکی از بزرگترین پروژه های اخیر جهان دانست.
ایرنا
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۱:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.