English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تامین آب شرب از اولویت های وزارت نیرو است

تامین آب شرب از اولویت های وزارت نیرو است
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تامین آب شرب مورد نیاز مردم را از اولویت های وزارت نیرو اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محمدرضا عطارزاده در نشست ستاد مدیریت بحران استان اصفهان، با بیان این که اجرای طرح آبرسانی خلیج فارس به اصفهان با سرمایه گذاری بخش خصوصی مشکل خاصی ندارد و وزارت نیرو از این طرح حمایت و پشتیبانی و تمام مجوزهای آن را پیگیری می کند، افزود: اجرای این طرح برای بخش خصوصی دشوار و گران قیمت است.
وی با بیان اینکه استان اصفهان یکی از استان های بحرانی در موضوع آب است، گفت: وزارت نیرو تلاش دارد با شیوه های کارشناسی و علمی و استفاده از متخصصان و بهره برداران، مشکلات را در کوتاه ترین زمان حل کند.
معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه کشاورزان شرق اصفهان چندین سال با مشکل کمبود آب و خشکسالی مواجه بوده اند، ایجاد مشاغل صنعتی در این منطقه و حداکثر بهره وری از آب موجود را از اقدام های در حال پیگیری برای کاهش مشکلات مردم این منطقه و به ویژه کشاورزان برشمرد.
به گفته وی، کمیته ای در استان اصفهان به منظور بررسی حقابه کشاورزان به زودی تشکیل می شود و سند بهره برداری آب براساس برنامه پنجم برای تمام استان های کشور نیز در دست تهیه است و در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.
عطارزاده یادآور شد: اولویت نخست وزارت نیرو، تامین آب شرب مردم است ضمن آنکه با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، شاهد صرفه جویی مردم در مصرف آب هستیم.
وی در ادامه توسعه باروری ابرها را یکی از اقدام های وزارت نیرو در آینده عنوان کرد و افزود: مشکلات موجود در زمینه خشکسالی فقط مربوط به ایران نیست و تمام کشورها با آن درگیر هستند.
وی با بیان اینکه تکمیل طرح های آبرسانی در دستور کار وزارت نیرو است، اضافه کرد: طرح جامع زاینده رود در مرحله نهایی است و طی دو تا سه ماه آینده تکمیل می شود.
عطارزاده با اشاره به مشکلات کشاورزان در سال های اخیر به دلیل خشکسالی و محدودیت منابع آب و به ویژه کشاورزان اصفهانی، ضمن عذرخواهی از آنان، تصریح کرد: وزارت نیرو از تمام توان خود برای تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی اسفاده کرده و از انجام هیچ تلاشی کوتاهی نکرده است و این خبر را به کشاورزان اصفهانی می دهیم که می توانند کشت پاییزه داشته باشند.
وی در عین حال، نزول باران را در این منطقه، تنها راهکار اصلی و نجات بخش دانست.
وی همچنین پروژه تونل انتقال آب بهشت آباد به فلات مرکزی را از پروژه های ضروری و حیاتی تامین آب کشور دانست و گفت: پیش بینی می شود با اجرای آن سالانه حدود 580 میلیون مترمکعب آب به فلات مرکزی ایران منتقل شود.
به گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، این طرح می تواند کمبود آب شرب مورد نیاز سه استان اصفهان، یزد و کرمان را برطرف کند.
خبرگزاری موج
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۰۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.