English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نخستین نشست سرپرست با نفتی‌ها/ سه دستور ویژه رئیس جمهور

نخستین نشست سرپرست با نفتی‌ها/ سه دستور ویژه رئیس جمهور
نخستین نشست شورای معاونان وزارت نفت با حضور رئیس جمهوری در حالی دوشنبه شب در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد که دکتر محمود احمدی‌نژاد سه دستور ویژه برای تسریع در اجرای پروژه‌ها و فعالیت‌های صنعت نفت صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، پس از خداحافظی سید مسعود میرکاظمی وزیر سابق نفت از این وزارتخانه و پذیرش مسئولیت سرپرستی وزارت نفت توسط شخص رئیس جمهور نخستین نشست شورای معاونان وزارت نفت دوشنبه شب در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست سه ساعته رئیس جمهور با تشریح ابعاد وسیع فعالیت‌های بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خواستار تلاش بیشتر معاونان و مدیران وزارت نفت برای تسریع در اجرا و تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار صنعت نفت شده است.

در این نشست پس از بررسی‌های فعالیت‌های جاری صنعت نفت برخی از برنامه‌های فنی، اقتصادی و سرمایه گذاری طرح‌های توسعه میادین نفت و گاز، پروژه‌های پالایشگاهی و طرح‌های پتروشیمی توسط رئیس جمهور مورد پیگیری قرار گرفت.

پیگیری خبرنگار مهر نشان می دهد در این نشست دکتر محمود احمدی‌نژاد علاوه بر پیگیری فعالیت‌های جاری صنعت نفت سه دستور ویژه برای تسریع در تکمیل و اجرای برخی از پروژه‌های استراتژیک و اولویت‌دار وزارت نفت صادر کرده است.

بر این اساس، شتاب در ساخت و تکمیل فازهای در دست اجرای میدان مشترک پارس جنوبی به ویژه فازهای 15 تا 18 این میدان مشترک گازی، تکمیل طرح‌های توسعه‌ای و بنزین سازی پالایشگاه موجود نفتی و تسریع در تکمیل تعمیرات پالایشگاه‌های گاز و برخی هماهنگی‌ها به منظور انجام تعمیرات پالایشگاه‌های گاز و تامین پایدار و مطمئن سوخت زمستانی از مهمترین دستورات رئیس جمهور در این نشست بوده است.

به گزارش مهر، شورای معاونان وزارت نفت متشکل از مدیران عامل شرکت ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، صنایع پتروشیمی، معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، معاونت مهندسی و ساخت داخل، معاونت پژوهش و فناوری، معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی و معاونت امور حقوقی و مجلس است.

خبرگزاری مهر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۶:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.