English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چاره ای جزرفتن به سمت مصرف آب های غیرمتعارف وجود ندارد

چاره ای جزرفتن به سمت مصرف آب های غیرمتعارف وجود ندارد
چهره ماندگار کشور با بیان اینکه وضعیت تامین آب هر روز در جهان حادتر می شود و چاره ای جز رفتن به سمت مصرف آب های غیرمتعارف وجود ندارد، از جمع آوری آب باران، تصفیه فاضلاب ها، استفاده از آب دریا و وارد کردن آب از دیگر کشورها به عنوان مصادیق آب های غیرمتعارف ذکر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، پرفسور'پرویز کردوانی' روز سه شنبه در همایش 'نقش بانوان در مدیریت مصرف آب' در سمنان گفت: هرچه زمان می گذرد مساله آب حادتر می شود، زمان می گذرد و آب نیز مانند انسان پیرتر و آلوده تر می شود.
وی گفت: با این روند مصرف آب، بر روی کره زمین در آینده ای نزدیک دیگر آبی نخواهیم داشت.
وی کمبود آب، مواد غذایی و مسائل بهداشتی را مهمترین معضلات پیش روی بشر در آینده دانست و تصریح کرد: افزایش جمعیت، گسترش شهرها، بی توجهی به مناطق روستایی، پیشرفت صنایع و افزایش میزان مصرف آب نیز از مواردی است که انسان با انجام آنها شرایط را بر خود سخت تر می کند.
کردوانی با اشاره به اینکه آب هر منطقه تنها شامل میزان بارش آن منطقه است، اظهار داشت: امروزه متاسفانه با سوء مدیریت تنها به آب شرب شهری و مصارف صنعتی آب توجه می شود و هیچ توجهی به تامین آب روستاها و کمک به دریا و دریاچه های محیط زیست نمی شود.
وی گفت: آب های سطحی حکم حقوق و آب های زیرزمینی حکم پس انداز را دارند اما انسان در حال حاضر بیش از حد مجاز از پس انداز آب خود استفاده می کند.
وی افزود: درختکاری به جای چمن کاری در سطح شهرها، سرمایه گذاری در مدیریت مصرف و مدیریت هرز رفت آب، آگاهی بخشی برای صرفه جویی و اصلاح شیوه های آبیاری در کشاورزی از جمله مهمترین مواردی است که اگر به آنها توجهی نشود در آینده دچار معضلاتی خواهیم شد.
این چهره ماندگار کشور گفت: باید با برنامه ریزی و مدیریت، به سمت استفاده از انرژی های سالمی مانند دستگاه های آبگرم کن و آب شیرین کن خورشیدی و همچنین جمع آوری آب باران در پشت بام خانه ها برویم.
همایش یک روزه 'نقش بانوان در مدیریت مصرف آب' از سوی شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان برگزار شد.
ایرنا
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۱:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.