English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آغاز به کار دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران

آغاز به کار دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران
در این کنفرانس ملی، بیش از 500 نفر از استادان، پژوهشگران و کارشناسان حضور دارند و طی دو روز آن، 142 مقاله به صورت پوستر و 72 مقاله نیز به صورت شفاهی ارایه می شود.
دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران امروز (چهارشنبه) در زنجان گشایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمدرضا عطارزاده" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در پیامی به این کنفرانس که به شکل ویدئو کنفرانس پخش شد، خواستار تحول در بخش پژوهش های مربوط به صنعت آب کشور شد و گفت: با توجه به جایگاه مهم و حیاتی بخش آب در نظام تصمیم گیری و اداره کشور و نیز مشکلات و چالش هایی که وجود دارد، باید گام های موثرتری در بخش تحقیقات برداشته شود. 
وی آب را یکی از محورهای توسعه در کشور دانست و افزود: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام "جهاد اقتصادی" نام گذاری شده است، آب می تواند زیربنای توسعه اقتصادی کشور باشد و هر گامی برای توسعه، مستلزم تأمین آب است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا سپس به موضوع هایی شامل تغییر اقلیم، خشکسالی، بهره گیری از دانش باستانی مدیریت آب، مهندسی مخازن، انتقال آب، کیفیت منابع آب و آب های زیرزمینی اشاره کرد و گفت: در هر کدام از این حوزه ها، مشکلات قابل توجهی وجود دارد که نیازمند استفاده از آخرین راهکارها و دستاوردهای علمی برای رویارویی با آنها هستیم.
وی ورود پژوهشگران دانشگاهی را به این مباحث ضروری دانست و گفت: امروزه تولید دانش حرف اول را در جهان می زند و ما نیز باید زمینه های حضور دانشگاهیان را در مباحث آب به منظور تولید دانش و فن در این بخش، هرچه بیشتر مهیا کنیم.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز با تبیین راهبردهای کلان پژوهشی شرکت مدیریت منابع آب ایران، خواستار ایجاد ساختارهای مناسب برای پژوهش، دقت در انتخاب موضوع ها و اولویت بندی تحقیقات شد.
مهندس "محمد حاج رسولیها" سپس به تکالیف وزارت نیرو در بخش آب در سال جهاد اقتصادی اشاره کرد و گفت: تکمیل شبکه های آبیاری و زهکشی پایاب سدها به میزان دست کم 200 هزار هکتار، تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز و بحث های مربوط به اصل 44 و واگذاری ها و خصوصی سازی، تکالیف عمده ما در سال جاری هستند.
حاج رسولیها سپس توجه بیشتر بخش تحقیقات آب کشور به هرکدام از این تکالیف را خواستار شد و گفت: با توجه به اهدافی که برای این کنفرانس درنظر گرفته شده، امید است که بتوانیم از دستاوردهای آن در اجرای تکالیف بخش آب در برنامه پنجم توسعه کشور استفاده کنیم. مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه افزود: ما به عنوان بخش اجرایی باید از انجام تحقیقات بنیادی که از وظایف دانشگاه ها است، بپرهیزیم و اجرای پژوهش های کاربردی را در دستور کار قرار دهیم.
دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران روزهای 28 و 29 اردیبشهت ماه امسال، در زنجان در حال برگزاری است.
در این کنفرانس ملی، بیش از 500 نفر از استادان، پژوهشگران و کارشناسان حضور دارند و طی دو روز آن، 142 مقاله به صورت پوستر و 72 مقاله نیز به صورت شفاهی ارایه می شود.
سایت خبری وزارت نیرو
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.