English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اختصاص 1140 میلیارد تومانی دولت براى اجراى طرح‏هاى آبیارى تحت فشار و انتقال آب

اختصاص 1140 میلیارد تومانی دولت براى اجراى طرح‏هاى آبیارى تحت فشار و انتقال آب
دولت مبلغ هزار و 140 میلیارد تومان بودجه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داد تا برای حمایت از تولیدکنندگان با تاکید بر اجرای طرح‏های آبیاری تحت فشار و انتقال آب اختصاص یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی گفت: این بودجه به اجرای طرح‏های آبیاری تحت فشار، انتقال آب، احداث شبکه‏های آبیاری، زهکشی و لایروبی قنوات اختصاص می‏یابد.
خلیلیان در خصوص اجرای بسته حمایتی بخش کشاوزری گفت: بر این اساس، در بخش‏های آب و خاک پیشرفت‏های خوبی صورت گرفته است، در یک سال و نیم گذشته، 200 هزار هکتار آبیاری تحت فشار انجام شده که درافزایش بهره وری آب اهمیت زیادی داشته است.

اصلاح ساختار مصرف انرژی در مرغداری
مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه به اصلاح ساختار مصرف انرژی در مرغداری‏ها اشاره کرد و افزود: در این خصوص در برخی از استان‏ها اقدامات خوبی صورت گرفته و بخش زیادی از مرغداری‏ها، سامانه مصرف انرژی خود را اصلاح کرده‏اند.
یادآور می‏شود بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای مرغداری شامل مواردی چون اتوماسیون کردن سیستم تهویه، تعویض سیستم‏های گرمایشی، تجهیز سالنها به سیستم هوادهی، رطوبت ساز و ایزله کردن این سالن‏ها می‏شود.
طرح بهینه سازی مصرف انرژی در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‏ها در بخش کشاورزی انجام می‏شود و در این زمینه بسته حمایتی واحدهای مرغداری شامل توزیع گندم یارانه‏ای در بین مرغداری‏ها سال گذشته اجرا شد.

وضعیت تولید مرغ در کشور مطلوب است
خلیلیان، وضعیت تولید مرغ را در کشور مطلوب دانست و افزود: مرغداری‏ها توان تامین نیاز کشور را دارند، به طوری که حتی آمادگی صادرات مرغ نیز به کشورهای دیگر را داریم.
وزیر جهادکشاورزی افزود: تنها نکته‏ای که در این زمینه وجود دارد، این است که به گفته مرغداران، با قیمت‏های کنونی آنها برای تامین نیازهایشان دچار مشکل خواهند شد که با همکاری وزارت بازرگانی در حال بررسی قیمت‏ها هستیم تا قیمت مرغ به گونه‏ای تعیین شود که هم به نفع تولید کننده و هم مصرف کننده باشد.
پایگاه اطلاع رسانی دولت
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.