English
شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۸, ۱۳:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اگر به تولید کمک نمی کنید، حداقل به واردات یارانه ندهید

اگر به تولید کمک نمی کنید، حداقل به واردات یارانه ندهید
نهاوندیان گفت: اگر به بخش تولید با هدف افزایش رقابت پذیری کالاهای تولید داخل در مقابل محصولات خارجی کمک نمی کنیم، حداقل لازم است از پرداخت یارانه برای واردات کالاهای خارجی امتناع کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محمد نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی ایران، با اعلام این مطلب اظهار داشت: اتخاذ سیاست کاهش نرخ سود سپرده ها از سوی بانک مرکزی یکی از اقداماتی است که منجر به ایجاد بازار کاذب برای برخی از کالاها و محصولات شده است.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه گذاری در تولید داخلی گفت: اگر از یک سو نرخ بازگشت سرمایه در بخش واقعی افزایش یافته و از سوی دیگر با مشوق های سیاستی زمینه افزایش ورود سرمایه به بخش تولید را مهیا کنیم، به طور قطع دیگر با افزایش کاذب تقاضا و نرخ در بازار یک کالا مواجه نخواهیم شد.
نهاوندیان افزود: اگر سرمایه گذاری در بخش تولید کالا و خدمات نرخ بازگشت بیشتری داشته باشد، به طور حتم با شیوه ای صحیح می توان با هر گونه ایجاد تقاضای کاذب در بازار برخی کالاها و سرریز سرمایه ها به آن بخش مقابله کرد.
رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: افزایش سرمایه گذاری در تولید داخلی زمانی اتفاق می افتد که بتوانیم قیمت تمام شده کالا را در کشور کاهش دهیم و موانع اداری را از مسیر تولید برداریم.
این فعال اقتصادی تصریح کرد: اگر تولید کالا در کشور سودآور باشد، قطعا مردم سرمایه های خود را برای سپرده گذاری مستقیم و غیرمستقیم به بخش تولید وارد خواهند کرد.
وی خاطر نشان ساخت: قیمت تمام شده، یکی از مهمترین موانعی است که مانع رقابت پذیری کالای ایرانی در بازار داخلی و خارجی شده است؛ تا جایی که امروزه شاهد کاهش قدرت رقابت پذیری محصولات داخلی هستیم.
خبرگزاری موج
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.