English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

الزامات آبگیری سد گتوند مورد تایید وزارت نیرو قرار گرفت

الزامات آبگیری سد گتوند مورد تایید وزارت نیرو قرار گرفت
مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: الزامات آبگیری سد گتوند علیا توسط کمیته آبگیری وزارت نیرو متشکل از متخصصان بخش های مختلف مورد تایید قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی توسعه منابع آب و نیروی ایران مدیرعامل این شرکت دربازدید از سد گتوند علیا که به اتفاق استاندار خوزستان و نماینده شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی انجام شد اظهار داشت: در همه بخش های طرح گتوند کارها یا برنامه ریزی, دقت, و جدیت در حال پیگیری است.
سید محمدرضا رضازاده گفت: برای آبگیری سد بزرگ گتوند علیا علاوه بر برنامه ریزی برای تامین نیازهای کشاورزی پایین دست, تولید بهینه انرژی برق آبی نیز باید مد نظر قرار گیرد در نتیجه آبگیری سد گتوند علیا به صورت مرحله ای پیش بینی شده است.
رضا زاده گفت: الزامات آبگیری سد گتوند علیا توسط کمیته آبگیری وزارت نیرو متشکل از متخصصان بخش های مختلف مورد تایید قرار گرفته است.
وی افزود: ما با یک ضریب اطمینان بالاتر از حد لازم فعالیت های کنترلی را باایجاد پوششی روی سازند گچساران با پرنمودن حفره هایی که حتی فاصله زیادی هم از مخزن دارند اقدامات لازم را انجام می دهیم تاضمن پیشگیری از شوری آب ناشی از این سازند آبگیری این سد موجب بالارفتن کیفیت آب منطقه شود
رضا زاده گفت: همچنین دستگاه های ویژه ای نیز برای پایش کیفیت آب در طول دوران آبگیری در نر گرفته شده تا با کنترل های لازم این سد بزرگ بدون مشکل خاصی آبگیری شود.
همچنین در این بازدید استاندار خوزستان افزود: با سرعت عملی که طرح در یکسال گذشته پیدا کرده ،ظرف ماه های آینده عملیات آبگیری انجام می شود.
' سید جعفر حجازی ' افزود: تمام تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده و این طرح به عنوان بلندترین سد خاکی کشور با ارتفاع 182 متر یکی از پروژه های بزرگ کشور است.
وی گفت: دولت متضمن همه سرمایه گذاری پایین دست این طرح و به فکر مردم منطقه است در نتیجه دقت لازم برای افزایش ضریب اطمینان در نظر گرفته شده است.
همچنین در ادامه بازدید نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی افزود: احداث سد عظیم گتوند علیا از جمله افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که تا کنون بیش از 15 هزار میلیارد ریال دراین رابطه هزینه شده است.
حجت الاسلام و المسلمین ' سید محمد سادات ابراهیمی' گفت: حجم آبی که در این سد قابل ذخیره خواهد بود پنج میلیارد متر مکعب است و با تولید دو هزار مگاوات برق قطعا در جهات رشد و توسعه بخش کشاورزی و صنعت استان موثر است.
وی گفت:خوشبختانه این بازدیدنشان دهنده رعایت کلیه اصول فنی وتخصصی توسط مسوولان طرح بودواین سداثر مثبتی دربالا رفتن کیفیت آب منطقه دارد.
روابط عمومی توسعه منابع آب و نیروی ایران
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۰۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.