English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کیفیت آب قم مطابق استاندارد‌های جهانی است

کیفیت آب قم مطابق استاندارد‌های جهانی است
با توجه به سامانه‌ مونیتورینگ، تله‌متری و تله‌کنترل بسیار دقیق شهر قم، تمام شاخص های انتقال و توزیع آب به صورت لحظه‌ای و آنلاین تحت کنترل مدیران شرکت آب و فاضلاب استان قم است و هیچ گونه مشکلی در رابطه با آب قم وجود ندارد.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شاخص‌های کیفیت آب قم را در حد بسیار عالی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، دکتر "حمیدرضا تشیعی" در حاشیه بازدید از مراحل تصفیه و انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم اظهار داشت: هم اکنون آبی با کیفیت و مطابق با آخرین استاندارد‌های سازمان بهداشت جهانی وارد شهر قم می‌شود.
وی با بیان اینکه آب قم از نظر شاخص‌های کیفیت از لحاظ مطلوبیت میکربی، کدورت و کلرزنی در وضعیت بسیار عالی قرار دارد، تاکید کرد: این نویدی برای مردم استان قم است که پس از سال‌ها انتظار، از آبی با این کیفیت بالا استفاده کنند.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به نظارت دقیق بر شاخص‌های کیفیت آب در قم، افزود: با توجه به سامانه‌ مونیتورینگ، تله‌متری و تله‌کنترل بسیار دقیق شهر قم، تمام شاخص های انتقال و توزیع آب به صورت لحظه‌ای و آنلاین تحت کنترل مدیران شرکت آب و فاضلاب استان قم است و هیچ گونه مشکلی در رابطه با آب قم وجود ندارد.
وی میزان آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم را در زمان حاضر دو هزار و 500 لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت: این میزان 85 درصد آب مورد نیاز شهر قم را تامین می‌کند و مابقی آب مورد نیاز نیز از آب با کیفیت چاه‌های منطقه علی‌آباد تامین می‌شود.
تشیعی همچنین از تلاش برای رساندن ظرفیت ورودی آب سرشاخه‌های دز به قم به سه هزار لیتر در ثانیه خبر داد و گفت: انتظار ما از مردم فهیم قم این است که قطره‌قطره آبی را که از فاصله دور، با زحمت فراوان و پس از گذشت 10 سال، با تلاش شبانه‌روزی  تلاشگران صنعت آب کشور به قم رسیده است، قدر بدانند و در استفاده از آن صرفه‌جویی کنند.
وی در پایان به مردم قم اطمینان داد در صورت صرفه جویی و مدیریت مصرف آب، هیچ مشکلی در رابطه با تامین و توزیع آب با کیفیت در شهر قم وجود نخواهد داشت.
سایت خبری وزارت نیرو
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.