English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تامین آب شرب و صنعت در تابستان امسال

تامین آب شرب و صنعت در تابستان امسال
در زمان کنونی ذخایر آب کشور معادل 25 میلیارد مترمکعب است که با سال گذشته برابری می کند.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: تابستان امسال در صورت صرفه جویی در مصرف، بدون هیچ نگرانی آب شرب و صنعت کشور تامین می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمدرضا عطارزاده"  اظهار داشت: در زمان کنونی ذخایر آب کشور معادل 25 میلیارد مترمکعب است که با سال گذشته برابری می کند.
عطارزاده با بیان اینکه تامین آب کشاورزی در برخی شهرها و استان ها با توجه به خشکسالی با مشکل مواجه شده است، تصریح کرد: استان های اندکی مانند اصفهان با کاهش شدید منابع آبی و روان آب ها مواجه شده اند که تامین آب کشاورزی را دچار مشکل کرده است.
وی صرفه جویی بیشتر و مدیریت مصرف آب را توسط مردم در چنین استان هایی خواستار شد و افزود: مردم باید بیشتر از گذشته مراقب مصرف آب باشند تا چنین بحران هایی کاهش یابد.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو همچنین تاکید کرد: اثر کاهش 33 درصدی بارش ها در استان اصفهان در زمان کنونی با همکاری مردم و مسئولان مدیریت شده و مشکلی به لحاظ تامین آب شرب وجود ندارد.
عطارزاده ادامه داد: در زمان کنونی محدودیت در تامین آب کشاورزی شرق اصفهان است که تعهد داده ایم آب مورد نیاز کشت پاییزه در این منطقه را تامین کنیم.
عطارزاده دلیل کاهش سطح آب تالاب گاوخونی را خشکسالی اعلام کرد و افزود: کمبود آب در بالادست و افزایش کشاورزی سبب شده است تا حجم کمی از آب وارد این تالاب شود.
عطارزاده همچنین به کاهش 24 درصدی بارش ها و 60 درصدی روان آب های سطحی در کشور در مقایسه با دوره بلندمدت 42 ساله اشاره کرد و گفت: این وضعیت، آسیب جدی به تامین آب در کشور زده است.
سایت خبری وزارت نیرو
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.