English
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۱:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مجلس لایحه ادغام وزارتخانه‌ها را در جهت حمایت از تولید اصلاح می‌کند

مجلس لایحه ادغام وزارتخانه‌ها را در جهت حمایت از تولید اصلاح می‌کند
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مجلس می‌تواند لایحه دولت را در مورد ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی با هدف حمایت از تولید اصلاح کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر اظهار داشت: چون هنوز لایحه ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی نهایی نشده و مشخص نیست سمت و سوی ادغام در این لایحه به کدام جهت خواهد بود.
وی ادامه داد: غضنفری فعلاً با حفظ سمت در وزارت بازرگانی، سرپرست وزارت صنایع است و در واقع وزارتخانه جدیدی ایجاد نشده است.
وی تصریح کرد: برخی بحث‌های مطرح شده مبنی بر تقویت بخش بازرگانی در مسئله ادغام، این نگرانی را بوجود آورده که بخش تولید آسیب ببیند ولی باید منتظر باشیم تا شرح وظایف وزارتخانه جدید به مجلس ارائه شود.
فولاد‌گر تأکید کرد: البته مجلس نیز می‌تواند لایحه دولت را در مورد ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی اصلاح کند، زیرا معتقدیم باید از تولید حمایت شود.
وی با بیان اینکه مجلس با کلیات ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی موافق است، گفت: در ادغام نباید به سمت واردات در جهتی که به تولید آسیبی برسد، حرکت شود.
وی واگذاری بخش‌های زیر مجموعه وزارت صنایع را لازمه ادغام این وزارتخانه با وزارت بازرگانی عنوان کرد و افزود: ادغام باید طوری صورت گیرد که در جهت کوچک‌سازی دولت حرکت کنیم.
عضو کمیسیون صنایع ادامه داد: مهم این است که وزارت صنایع و بازرگانی باید با شرح وظایف مناسب و در جهت حمایت از تولید داخل ادغام شوند و طوری نباشد که به تولید به اندازه کافی اهمیت داده نشود.
وی با بیان اینکه تاکنون شرایط کار برای وارد کننده راحت‌تر از تولید کننده بوده است، گفت: ادغام نباید طوری اتفاق بیفتد که جهت تنظیم بازار، واردات بی‌رویه کالا صورت گیرد و به بخش تولید ضرر برسد.
وی با تاکید بر اینکه ادغام وازتخانه‌ای صنایع و بازرگانی باید تولید محور صورت گیرد، گفت: فروش، صادرات، تجارت و واردات باید در خدمت تولید باشند زیرا تولید است که می‌تواند اشتغالزایی داشته باشد و تورم را مهار کند.
فولادگر ادامه داد: وزارتخانه جدید باید یک سازمان چابک باشد و به دنبال کار بنگاه‌داری نرود.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «جهاد اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ادغام وزارتخانه‌ها باید با کارشناسی بیشتری صورت گیرد تا امکان تحقق اهداف اقتصادی کشور فراهم شود.
وی با بیان اینکه ادغام وزارتخانه‌ها در برنامه پنجم دیده شده است، گفت: دولت تا پایان سال دوم برنامه پنجم برای انجام این کار فرصت داشته تا ادغام‌ها با تعجیل صورت نگیرد.
فولادگر ابراز امیدواری کرد دولت در تعیین شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های جدید، کارشناسی لازم را انجام دهد.
خبرگزاری فارس
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.