English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره برداری رسمی از خط آبرسانی قمرود

بهره برداری رسمی از خط آبرسانی قمرود
طرح قمرود طرح بزرگی است و باید تلاش شود مسایل احتمالی آن برطرف شود تا آب گوارا به دست همه مردم برسد.
وزیر نیرو از آغاز بهره برداری رسمی از خط آبرسانی قمرود با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" امروز (یکشنبه) در یکصد و بیستمین نشست شورای آب این وزارتخانه اظهار داشت: خط انتقال آب از سرشاخه های دز به شهر مقدس قم در روز پنجشنبه هفته جاری (5 خرداد ماه 90) با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری به صورت رسمی بهره برداری می شود.
نامجو با بیان اینکه باید شیرینی اجرای این طرح برای مردم قم باقی بماند، گفت: طرح قمرود طرح بزرگی است و باید تلاش شود مسایل احتمالی آن برطرف شود تا آب گوارا به دست همه مردم برسد.
نامجو با اشاره به میزان مصرف آب در شهر قم، تاکید کرد: مردم شهر مقدس قم باید مدیریت مصرف آب و صرفه جویی آن را مورد توجه قرار دهند تا با بحران و شوری آب مواجه نشوند.
وی با بیان اینکه خط آبرسانی قمرود برای افق 1404 طراحی شده است، خاطرنشان کرد: تنها راهی که برای تامین و دسترسی مردم به آب گوارا وجود دارد، مدیریت مصرف و منابع آب موجود است.
نامجو تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه های کشور را مورد انتقاد قرار داد و افزود: باید با قدرت و سرعت جلوی ساخت و سازها و تجاوز به حریم رودخانه های کشور گرفته شود.
وزیر نیرو در این نشست به بحث آب در فضای ادغام وزارتخانه های نیرو و نفت اشاره کرد و گفت: موضوع حاکمیتی آب بسیار مهم و ویژه است و باید به آن پرداخته شود.
نامجو با بیان اینکه در این زمینه بحث های مختلفی وجود دارد، اضافه کرد: می بایست برای هر وضعیت و پیش آمدی برنامه مشخصی تدوین شود تا آب کشور دچار مشکل و بحران نشود.
نشست شورای آب وزارت نیرو روزهای یکشنبه هر هفته در محل ستاد این وزارتخانه با حضور وزیر نیرو، معاون آب و آبفا، مدیران و کارشناسان بخش آب برگزار می شود.
سایت خبری وزارت نیرو
۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.