English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش محسوس کیفیت آب شرب قم

افزایش محسوس کیفیت آب شرب قم
با بهره برداری از مرحله نخست طرح آبرسانی قمرود، دو هزار و 500 لیتر در ثانیه آب شیرین از سرشاخه های غربی دز به قمرود و سپس شهر مقدس قم منتقل می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم از افزایش محسوس کیفیت آب شرب این منطقه در یک ماه گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، "سیدحسن رضوی" گفت: با گذشته حدود یک ماه از آغاز بهره برداری آزمایشی از طرح قمرود، 95 درصد مردم قم از وضعیت آب این شهر اظهار رضایت کرده اند.
وی اظهار داشت: آنچه مسلم است در یک ماه بهره برداری آزمایشی از طرح قمرود، آب شهر قم از کیفیت مطلوبی برخوردار شده است.
رضوی با بیان اینکه اجرای فاز نخست این طرح جهت حل بحران آب شهر قم در تابستان صورت گرفته است، تصریح کرد: در صورت عدم اجرای این طرح، شهر قم از خردادماه جاری با جیره بندی آب مواجه می شد.
رضوی ادامه داد: مهار بحران کمبود آب و افزایش کیفیت آب شرب اولویت های اجرای طرح قمرود محسوب می شوند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم به حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری در آیین آغاز بهره برداری رسمی از این طرح اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از مرحله نخست طرح آبرسانی قمرود، دو هزار و 500 لیتر در ثانیه آب شیرین از سرشاخه های غربی دز به قمرود و سپس شهر مقدس قم منتقل می شود.
وی با بیان اینکه بهره برداری آزمایشی از طرح قمرود در یک ماه اخیر کیفیت را نیز به دنبال داشته است، افزود: در زمان کنونی برای افزایش هرچه بیشتر کیفیت آب باید خط رینگ توزیع آب شرقی و غربی قم تکمیل شود.
رضوی افزود: تکمیل این خط و نیز مخازن آن به دو سال زمان نیاز دارد و پس از آن کیفیت و گوارا بودن آب شهر قم به حداکثر خواهد رسید.
رضوی با اشاره به اختصاص 92 میلیون یورو از صندوق توسعه به اجرا و تکمیل رینگ آبرسانی شهر قم، اظهار داشت: باید جهت توزیع یکنواخت آب و فشار شبکه اقدام فوری و ضربتی انجام شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم انتقال آب از سرشاخه های دز به قم را انتقال بین حوضه ای آب عنوان کرد و گفت: در صورت تکمیل فاز دوم طرح، حجم آب به 5/2 برابر میزان کنونی رسیده و تمام مسایل کمی و کیفی برطرف خواهد شد.
به گفته رضوی، افزون بر 70 هزار مترمکعب نیز می بایست به ظرفیت مخازن آب شهر قم افزوده شود.
سایت خبری وزارت نیرو
۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.