English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ابلاغ آیین نامه جدید تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز در آینده نزدیک

ابلاغ آیین نامه جدید تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز در آینده نزدیک
توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی در پایاب سدها و تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز از تکالیف عمده ای است که در محدوده فعالیت این شرکت و شرکت های وابسته دنبال می شود.
سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابلاغ آیین نامه جدید تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمد حاج رسولیها" در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، گفت: توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی در پایاب سدها و تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز از تکالیف عمده ای است که در محدوده فعالیت این شرکت و شرکت های وابسته دنبال می شود.
وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز، از تدوین آیین نامه جدیدی در این خصوص با هدف ایجاد وحدت رویه خبر داد و اظهار داشت: این آیین نامه به زودی ابلاغ خواهد شد و اولویت بندی مناسب مسایل توسط شرکت ها در اجرای آن از ضرورت ویژه ای برخوردار است.
وی سپس بررسی مجدد روش ها در معاونت طرح و توسعه به ویژه در خصوص اجرای شبکه های آبیاری و زهکشی را خواستار شد.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران، شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی را یکی از شرکت های با توانمندی بالای کارشناسی توصیف و ابراز امیدواری کرد: از توان کارشناسان این شرکت در کارگروه های تخصصی ستادی استفاده شود.
وی در ادامه هدف از برگزاری نشست های مشترک با اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه را بررسی مشکلات، چالش‌ها و تبادل تجربه بین استان‌ها ذکر کرد. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه گزارشی از منابع آب استان و عملکرد این شرکت، افزود: هم اکنون در 20 شهرستان این استان، 152 سد در حال بهره برداری است.
مهندس "ارسلان هاشمی" افزود: اجرای شبکه های پایاب از اولویت های شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در سال جهاد اقتصادی است. 
وی با اشاره به عملکرد کمیته تحقیقات شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و مقایسه عملکرد آن با سال‌های گذشته، اظهار داشت: پارسال رتبه کمیته تحقیقات این شرکت از هفتم به سوم کشوری ارتقا پیدا کرده است.
هاشمی با اشاره به 165 کیلومتر عملیات رپرگذاری و 73 کیلومتر آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها توسط شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در سال 1389، گفت: در سال همت مضاعف و کار مضاعف بیش از 20 پروژه با تلاش کارکنان این شرکت به بهره برداری رسید.
سایت خبری وزارت نیرو
۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.