English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهره‌وری انرژی و دانشگاه شیراز امضا شد

تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهره‌وری انرژی و دانشگاه شیراز امضا شد
تفاهم نامه همکاری علمی میان سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) و دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز به منظور گسترش همکاری های علمی و اجرایی میان طرفین امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه به امضای 'سعید کریم زاده' معاون فنی و تحقیقات سابا به نمایندگی از مدیر عامل این سازمان و 'محمد حسین شیخی' مدیر دفتر همکاری‌های علمی و مشاوره‌ای دانشگاه شیراز و نیز 'علیرضا خیاطیان' رییس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز رسید.
بر اساس این تفاهم نامه، طرفین بر گسترش همکاری ها در جهت توسعه اجتماعی و فرهنگی بهینه‌سازی انرژی تاکید کردند.
سازمان بهره‌وری انرژی ایران بر اساس این تفاهم نامه متعهد شده است آموزش کارکنان مستقر در دفتر ارتباط با سابا در دانشکده کامپیوتر دانشگاه شیراز و ارجاع قراردادهای مشاورهای مرتبط با فعالیت های مربوط به این دانشکده را انجام دهد.
همچنین حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی در زمینه بهره‌وری انرژی، همکاری در زمینه برگزاری کارگاه های آموزشی و همایش های مختلف و نیز حمایت مالی و معنوی از اختراع و ابداع در زمینه بهره‌وری انرژی از جمله تعهدات سابا در این تفاهم نامه عنوان شده است.
همکاری در طراحی، مشاوره و احداث پارک انرژی و تعیین نماینده ویژه جهت همکاری با دانشگاه شیراز از دیگر تعهدات سابا در این تفاهم نامه است.
از سوی دیگر، ایجاد دفتر ارتباط سابا با دانشکده، ‌ترغیب اساتید و دانشجویان دانشکده برای برآورده ساختن نیازهای تحقیقاتی و مشاوره‌ای سابا و ارسال طرح های تحقیقاتی پیشنهادی به سابا از جمله تعهدات دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز است.
انجام مطالعات اولیه در زمینه احداث پارک انرژی در شیراز و همکاری در زمینه مشاوره و اجرای آن، برگزاری گردهمایی ‌های علمی و دوره‌های آموزشی مرتبط با بهره‌وری انرژی،‌ انجام پژوهش‌های کاربردی در زمینه بهینه سازی انرژی، بهره وری منابع تولید، بهره‌وری انتقال، توزیع و بهینه سازی مصرف انرژی از دیگر تعهدات دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز در این تفام نامه عنوان شده است.
همچنین برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی مرتبط با انرژی، بسترسازی، فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی آموزشی جهت تربیت نیروی انسانی مورد نیاز سابا از طریق ارائه واحدهای درسی مرتبط در دانشگاه نیز از جمله تعهدات دانشکده برق شیراز است.
مدت این تفاهم‌نامه دو سال است که با توافق طرفین قابل تمدید است.
معاون فنی و تحقیقاتی سابا در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: همکاری با دانشگاه‌های کشور برای ورود فناوری ‌های جدید و بومی سازی آنها ضروری است، ضمن آنکه دانشگاه ها می توانند در زمینه سیاست گذاری در حوزه‌‌های مختلف بهره‌وری انرژی کمک زیادی کنند.
'سعید کریم زاده ' افزود: بر این اساس ضروری است هسته‌های علمی و دانشگاهی برای افزایش بهره‌وری انرژی در کنار سابا قرار گیرند و حتی برای فرهنگ‌ سازی و حرکت به سمت روش‌های تبلیغی علمی در نظر است با دانشگاه‌های علوم انسانی تعامل داشته باشیم.
کریم زاده تاکید کرد: هم اکنون سابا نیاز به ارائه مباحث اجرایی و عملیاتی از سوی دانشگاه‌ها دارد، چرا که اصلاح فرآیندهای تولیدی و نیز ارایه ابزارهای صرفه‌جویی به مردم نیاز به استفاده از علم و تخصص دانشگاهیان دارد،‌ اما این علم باید جنبه عملیاتی بخود گیرد و از حالت علم محض خارج شود.
وی ادامه داد: اجرای پروژه پارک انرژی تاکنون در چندین کشور دنیا صورت گرفته و در آنها الگوی‌های مختلفی از انواع انرژی به نمایش درآمده است تا بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با روش‌های تولید انرژی از نزدیک با روش‌های صرفه‌جویی و نیز تبیین ضرورت آن آشنا شوند.
کریم زاده گفت: بدنبال ایجاد پارک انرژی بطور آزمایشی در شهرهایی مانند شیراز، تهران و اصفهان و مشهد هستیم که در صورت موفقیت، این بحث در کشور بطور جدی توسعه خواهد یافت.
ایرنا
۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۸:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.