English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اولویت برنامه امسال آب و فاضلاب خصوصی‌سازی است

اولویت برنامه امسال آب و فاضلاب خصوصی‌سازی است
مشاور وزیر نیرو گفت: خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی از برنامه‌های اساسی سال جاری در آب و فاضلاب کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی ثمره‌هاشمی ظهر امروز در گردهمایی معاونین منابع انسانی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور که در شهر سرعین اردبیل برگزار شد اظهار داشت: این موضوع باید در اولویت کاری ما قرار گیرد چرا که شرکت های ما تا پنج سال آینده باید به مردم واگذار شود.
وی با تاکید بر اینکه تنظیم برنامه عملیاتی توفیق در عملکرد مدیران است خاطرنشان کرد: برای توفیق در عملکرد مدیران باید برنامه عملکرد سال جاری را از ابتدای سال ارائه و برای مشخص کردن اهداف و برنامه‌های خود تلاش کنند و چگونگی راه رسیدن به آن اهداف را انتخاب کنند.
مشاور وزیر نیرو نیروی انسانی را بزرگ‌ترین سرمایه کشور عنوان کرد و افزود: نیروی انسانی که بزرگ‌ترین سرمایه است باید از جنبه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد که یکی جنبه‌های اخلاقی، معنوی و ارزشی است عدم برنامه عملیاتی در بخش نیروی انسانی و عدم کنترل و ارزیابی دقیقی این بخش با مشکل مواجه می‌شود، بنابراین به این بخش باید توجه ویژه‌ای شود و بر بخش نیروی انسانی نگاه جامع و همه جانبه صورت گیرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این گردهمایی معاون منابع انسانی و بهبود مدیریت آب و فاضلاب مهندسی کشور نیز در سخنانی بیان داشت: همه سازمان‌ها و شرکت‌ها دچار عارضه‌هایی در نیروی انسانی از قبیل نیروی نا کار آمد، نیروی غیرمتخصص، تورم نیروی انسانی و عدم شایسته‌سالاری هستند.
محمدی با اشاره به اینکه ارزشگذاری به نیروی انسانی در فرامین انبیا نیز ذکر شده عنوان کرد: نگاه منابع انسانی و ایجاد زمینه تبادل تجارب سازنده بین شرکت‌های آب و فاضلاب در زمینه‌های مرتبط با منابع انسانی و انفورماتیک از جمله مباحثی است که باید مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب دهه دوم عمر خود را سپری می‌کنند افزود: با استناد به تعاریف سازمان‌های غیر دولتی امروزه شرکت‌های آب و فاضلاب به بلوغ عمر خود رسیده‌اند، اما چیزی که در این شرکت‌ها توجه جدی به آن نمی‌شود همان مباحث نیروی انسانی با همه جوانب آن است.
همچنین رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل نیز در ادامه این گردهمایی گفت: بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها در سال جهاد اقتصادی، دغدغه اکثر شرکت‌های آب و فاضلاب که فرآیند برگشت پول‌های واریزی به خزانه است که این فرایند تصمیم‌گیری شرکت‌ها را با مشکل مواجه ساخته است.
عبدالحسین حسن‌زاده اذعان داشت: با این وضعیت مشکل است کسی بتواند حقوق خرداد ماه را پرداخت کند هر چند طی جلساتی برای حل این مشکلات تصمیم‌گیری‌های اساسی شده ولی هنوز اعمال نشده است.
وی در پایان از همکاری و تفاهم و تبادل نظر مثبت با شرکت آب و فاضلاب روستایی همچنین استفاده از تجربیات کارشناسان زبده در این شرکت خبر داد و از حسن همکاری آنها قدردانی کرد.
خبرگزاری فارس
۲ خرداد ۱۳۹۰ ۲۱:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.