English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تمام مناطق قم از آب شیرین بهره‌مند شدند

تمام مناطق قم از آب شیرین بهره‌مند شدند
از ابتدای ورود آب شیرین به قم نیز کارشناسان آبفا با استفاده از سامانه‌های پیشرفته تله‌متری و تله کنترل تمام مناطق شهر را رصد و مشکلات احتمالی را رفع می‌کنند.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: با گذشت حدود یک ماه از ورود آزمایشی آب سرشاخه‌های دز به شهر قم، هم اکنون تمام مناطق شهر از آب شیرین بهره‌‌مند شده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، "محمد عندلیب" با بیان اینکه حجم آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم 2500 لیتر در ثانیه است، اظهار داشت: با توجه به تغییر منبع تامین آب شهر قم، با اقدام های فنی و مهندسی و مدیریتی گسترده این امکان فراهم شد تا آب شیرین به صورت یکنواخت در تمام شهر توزیع شود.
وی افزود: پروژه‌های اجرا شده نیز در همین راستا بوده است و هم اکنون با گذشت حدود یک ماه از ورود آزمایشی آب سرشاخه‌های دز به قم، مردم تمام مناطق شهر از آب شیرین بهره‌مند شده اند.
معاون بهره‌برداری آبفای قم خاطرنشان کرد: از ابتدای ورود آب شیرین به قم نیز کارشناسان آبفا با استفاده از سامانه‌های پیشرفته تله‌متری و تله کنترل تمام مناطق شهر را رصد و مشکلات احتمالی را رفع می‌کنند.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از 80 درصد آب قم از سرشاخه‌های دز تامین می‌شود، تصریح کرد: مابقی آب مورد نیاز شهر قم از چاه‌های با کیفیت منطقه علی‌آباد تامین می‌شود.
عندلیب بر لزوم استفاده هوشمندانه و صحیح از آب توسط شهروندان تاکید و تصریح کرد: هر چه قدر صرفه‌جویی بیشتری از سوی مردم انجام گیرد، آب با کیفیت‌تر و با فشار مطلوب در شبکه توزیع خواهد شد.
سایت خبری وزارت نیرو
۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.