English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۵۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره برداری از سد بزرگ کارون 4 در سال جاری

بهره برداری از سد بزرگ کارون 4 در سال جاری
افزایش قیمت برق در شرایط حاضر در دستور کار نیست و اگر مردم مصرف را رعایت کنند، در تابستان خاموشی نخواهیم داشت.
وزیر نیرو از آغاز بهره برداری از سد بزرگ "کارون 4" در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" امروز (سه شنبه) در حاشیه آیین گشایش هشتمین همایش ملی انرژی در تهران در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درخصوص پروژه های مهم این وزارتخانه در سال جاری، اظهار داشت: سد بزرگ "کارون 4" که پارسال آبگیری شده و در زمان حاضر نیز نزدیک به دو میلیارد مترمکعب آب در مخزن خود ذخیره دارد، قرار است تا با تلاش متخصصان امسال به بهره برداری برسد.
نامجو همچنین با اشاره به ادامه عملیات اجرایی سد گتوند، از آبگیری این سد در سال جاری خبر داد و افزود: این سد نیز پس از بهره برداری، بزرگترین سد کشور پس از کرخه خواهد بود که ظرفیت ذخیره چهار میلیارد مترمکعب را دارد.
وی اضافه کرد: نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه نیز در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید تا در صورت نیاز و زمان اضطراری از آن بهره برداری شود.
نامجو افزایش قیمت برق را در سال جاری رد کرد و گفت: این مسئله در شراط حاضر در دستور کار نیست و اگر مردم مصرف را رعایت کنند، در تابستان خاموشی نخواهیم داشت.اظهار داشت: هدف از ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو کوچک سازی دولت و حذف موازی کاری ها است و در زمان کنونی منتظر نظر مجلس در این زمینه هستیم.
نامجو سپس درخصوص ادغام وزارتخانه های نیرو و نفت، با بیان اینکه نظر دولت بر اساس قانون، جهت ادغام وزارت نفت و نیرو به مجلس ارایه شده است، گفت: در زمان حاضر منتظر نظر نهایی مجلس هستیم و دولت در جهت تسریع خصوصی سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی گام بر می دارد.
نامجو سپس با اشاره به راه اندازی بورس نفت و برق، افزود: یکی از برنامه ها در صورت نظر مجلس دنبال کردن بحث بورس برق و نفت است.
نامجو با بیان اینکه در سال جهاد اقتصادی مهمترین هدف وزارت نیرو کاهش مصرف است، تصریح کرد: کاهش مصرف آب و برق و نیز استفاده از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی بادی و خورشیدی از جمله این اهداف در سال جهاد اقتصادی است.
نامجو همچنین با اشاره به توسعه استفاده از لامپ های کم مصرف در کشور، تصریح کرد: در زمان کنونی 50 کارخانه تولید لامپ در کشور وجود دارد و برنامه ای برای منطقی کردن قیمت و افزایش کیفیت لامپ های کم مصرف در دستور کار است.
وی در خصوص لامپ های وارداتی، گفت: می بایست مسئولان ذیربط واردات این گونه لامپ ها را در مبادی ورودی کشور کنترل کنند.
سایت خبری وزارت نیرو
۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.