English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پرداخت 700 میلیارد تومان تسهیلات خط اعتباری انرژی به واحدهای تولیدی

پرداخت 700 میلیارد تومان تسهیلات خط اعتباری انرژی به واحدهای تولیدی
معاون امور اقتصادی و صنایع وزارت صنایع و معادن گفت: پس از هدفمندسازی یارانه ها تا کنون 700 میلیارد تومان تسهیلات خط اعتباری انرژی، به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، افشین روغنی در نشست خبری افزود: پیش بینی ما این بود که پس از هدفمندسازی یارانه ها، 12 هزار واحد در 25 رشته فعالیت تأثیرپذیر شوند که در این باره تا کنون شش هزار واحد برای دریافت تسهیلات خط اعتباری انرژی ثبت نام کرده اند که با سه هزار و 500 واحد از آنها قرارداد بسته شده است.
وی با بیان این که حدود 70 درصد مصرف انرژی بخش صنعت و معدن را این 12 هزار واحد تاثیر پذیر به خود اختصاص داده اند اضافه کرد: در این باره برای مصرف نفت کوره واحدهای تولیدی لیتری 50 تومان یارانه و برای گازوئیل این واحدها لیتری 300 تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود.
روغنی افزود: تاکنون دو هزار بنگاه تولیدی برای دریافت تسهیلات نوسازی و بهسازی واحدهای خود اقدام کرده اند که با این اقدام مصرف انرژی این واحدها کاهش خواهد یافت.
وی در ادامه با بیان این که رشد بخش صنعت کشور در سال های 87 و 88 به ترتیب 4.5 درصد و 1.9 درصد اعلام شده است، گفت: این رشد بالاتر از رشد سه و نیم درصدی بخش اقتصاد کشور در سال 87 بوده و در شرایط رکود اقتصادی جهان و سیاست انقباضی بانک ها و تحریم ها حاصل شده است.
روغنی افزود: با وجود این مشکلات ، وضع بخش صنعت عادی است و علاوه بر آن قانون هدفمندسازی یارانه ها نیز اجرایی شده است.
معاون وزیر صنایع گفت: البته تحریم‌ها وجود خارجی دارند ولی ما این مسئله را مدیریت و تأثیر آن را بر بخش صنعت مهار کرده ایم و به این ترتیب تاثیری که بحران در سایر کشورها داشته در ایران اتفاق نیفتاده است.
وی از ادامه فعالیت ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحد های تولیدی و شهرک های صنعتی ، اجرای طرح تامین که امکان تهیه کالای اقساطی را از محل حساب یارانه ها فراهم می سازد و پیگیری طرح فراز با حجم سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد تومان و صد طرح ویژه با حجم سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومان به صورت متمرکز را به عنوان دیگر فعالیت های معاونت امور اقتصادی و صنایع برشمرد .
مدیر کل امور اقتصادی وزارت صنایع نیز در این نشست خبری با اشاره به این که با پیگیری های به عمل آمده میزان بدهی دستگاه های دولتی به واحد های تولیدی کاهش قابل توجهی داشته است گفت: پیشنهاد اولیه ای مطرح شده است که بر اساس آن دستگاه های دولتی اوراقی را از خزانه دریافت و به واحد های تولیدی ارائه کنند تا این واحدها از این اوراق برای تسویه بدهی خود استفاده کنند.
خبرگزاری موج
۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.