English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۲۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رفع مشکل کمبود آب استان بوشهر؛به زودی/بهبود وضعیت آبرسانی در آبادان وخرمشهر

رفع مشکل کمبود آب استان بوشهر؛به زودی/بهبود وضعیت آبرسانی در آبادان وخرمشهر
نامجو درمورد طرح آبرسانی غدیر وتاثیر آن بر وضعیت آب شرب خرمشهر و آبادان گفت : مردم این شهرها در نظر داشته باشند که همیشه مقایسه وضع فعلی را با وضعیت گذشته انجام دهند، هم اکنون با اجرای طرح غدیر ظرفیت بسیار خوب آبرسانی برای آبادان و خرمشهر ایجاد شده که جزءافتخارات است
مجید نامجو گفت: به منظورحل مشکلات کمبود آب استان بوشهر که از طریق خط هفتصد وشصت ودوکیلو متری از سد کوهسر تامین می شود ؛وزارت نیرو درصدد برنامه ریزی وافزایش ذخایر مخازن آب استان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر نیرو درباره مشکلات کمبود آب استان بوشهر با اشاره به این مطلب که کمبود آب استان بوشهر همیشه با یک سابقه تاریخی همراه بوده است گفت : هم اکنون آب استان با کیفیت بسیارخوب از طریق یک خط هفتصد وشصت ودوکیلو متری از سد کوهسر در استان کهگیلویه و بویر احمد تامین می شود .
نامجو در ادامه افزود : این خط طولانی با عبور از 5 استان ، آب استان بوشهر را تامین می کند.
وزیر نیرو تصریح کرد : خط آبرسانی استان بوشهر با این عظمت و گستردگی در برخی اوقات دچار نقض فنی شده ونیاز به تعمیراتی از قبیل تعویض شیرها ، کنترل خط وتعمیر ونگهداری دارد ، و لازم است این خط از مدار خارج شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد : این خط آبرسانی طولانی تا انتهای مسیر که بندر لنگه است در برخی اوقات لازم است دوباره آبگیری ،هواگیری ،و وارد مدار شود ،بدیهی است انجام این اقدامات به زمان نیاز دارد .
وزیر نیرو گفت : ممکن است ظرفیتی که وزارت نیرو در این استان و شهرستان بوشهر از نظر مخازن آب ایجاد کرده است جوابگوی این تاخیر و تامین کننده نیازهای مردم این منطقه نباشد،به همین دلیل همکاران برای رفع این مشکل ، مشغول بر نامه ریزی و افزایش ذخایر مخازن آب هستند .
نامجو تاکید کرد : البته باید توجه داشت خطوط بزرگ وشهرهایی که تنها منبع قابل دسترس تامین کننده آب آنها از این طریق است، چنین مواردی هم طبیعی است .
وضعیت آبرسانی در شهرهای آبادان و خرمشهر بهبود یافته است
نامجو همچنین درمورد طرح آبرسانی غدیر وتاثیر آن بر وضعیت آب شرب خرمشهر و آبادان گفت : مردم این شهرها در نظر داشته باشند که همیشه مقایسه وضع فعلی را با وضعیت گذشته انجام دهند، هم اکنون با اجرای طرح غدیر ظرفیت بسیار خوب آبرسانی برای آبادان و خرمشهر ایجاد شده که جزءافتخارات است.
وزیر نیرو در ادامه اظهار داشت :ولی این آب از آب های سطحی کرخه تامین می شود که بعضی مواقع دچار تغییراتی شده و ممکن است طعم آن نسبت به گذشته تغییر کرده باشد.
نامجو گفت : وزارت نیرو تلاش دارد تمام شهر آبادان را تحت پوشش قرار دهد و با انجام اقداماتی تمام ظرفیت خط غدیر را برای آبادان مورد استفاده قرار دهد .
وی در ادامه افزود : در فازهای بعدی خط انتقال غدیر به طور کامل اجرایی می شود و در این برنامه ها برای آبرسانی از سر شاخه های دز نیز استفاده خواهد شد.
نامجو تصریح کرد:با ترکیب و اختلاط استفاده از ذخایر رودخانه کرخه وذخایر دز به صورت پایدار منبع آبی برای مردم آبادان و خرمشهر فراهم می شود.
وزیر نیرو در خاتمه گفت : وضعیت آبرسانی هم اکنون نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده و تلاش می شود وضعیت بهبود یابد.
پایگاه اطلاع رسانی دولت
۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.