English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۹:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دومین نشست کارگروه روسیه و ایران در امور آبی برگزار شد

دومین نشست کارگروه روسیه و ایران در امور آبی برگزار شد
برگزاری این نشست ها از طریق هم‌افزایی علمی موجب توسعه و ارتقای دانش در حوزه‌های تخصصی مورد نیاز دو کشور می شود.
دومین نشست کارگروه روسیه و ایران در امور آبی به میزبانی موسسه تحقیقات آب برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، در ابتدای این نشست معاون موسسه تحقیقات آب ضمن معرفی پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی زیرپوشش این موسسه، برخی از پروژه‌های مهم اجرا شده و در دست اجرای موسسه را جهت آشنایی کارگروه روسی برشمرد.
دکتر "عباس اکبرزاده" در ادامه ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نشست ها از طریق هم‌افزایی علمی موجب توسعه و ارتقای دانش در حوزه‌های تخصصی مورد نیاز دو کشور شود.
معاون رییس دپارتمان سیاست‌های دولتی و مقرراتی در امور منابع آبی وزارت منابع طبیعی فدراسیون روسیه نیز با ارایه گزارشی از عملکرد واحدهای مختلف آموزشی و پژوهشی فعال در صنعت آب روسیه، بیان کرد: در تعدادی از دانشگاه‌های روسیه مانند دانشگاه دولتی مسکو دانشجویان زیادی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با صنعت آب پذیرفته شده‌اند.
"باریسوف والری واسیلوویچ" ادامه داد:‌ از جمله این رشته‌ها می‌توان به رشته‌های مهندسی بهسازی محیط زیست و مدیریت منابع آبی، حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، مدیریت منابع آبی حفاظت شده، سامانه‌های مهندسی آبرسانی بخش کشاورزی و رشته احیای زمین‌های کشاورزی اشاره کرد. 
وی ابراز امیدواری کرد: توسعه سطح همکاری علمی و پژوهشی صنعت آب میان دو کشور ایران و روسیه، موجب همکاری بیشتر میان استادان و دانشجویان دو طرف در زمینه پروژه‌های مختلف آب و فاضلاب شود.
در پایان این نشست، هیات روسی از مدل‌های هیدرولیکی موجود در موسسه تحقیقات آب، طرح پایلوت دیسپاچینگ آب ایران و بخش‌های آزمایشگاهی این مجموعه بازدید کردند.
سایت خبری وزارت نیرو
۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.