English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سهم 16 درصدی انرژی اتمی از تولید انرژی جهان

سهم 16 درصدی انرژی اتمی از تولید انرژی جهان
استانداردهای ایمنی نیروگاه بوشهر بسیار مناسب است و زمان زیادی برای ایمنی سازی این نیروگاه صرف شده است.
نماینده دایم ایران در آزانس بین المللی انرژی اتمی گفت: هم اکنون 16 درصد انرژی جهان با استفاده از فناوری انرژی اتمی تولید می شود.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، "علی اصغر سلطانیه" روز چهارشنبه (امروز) در دومین روز هشتمین همایش ملی انرژی، از انرژی اتمی به عنوان گزینه ای مناسب و مطلوب برای انرژی های فسیلی نام برد و افزود: هم اکنون 440 نیروگاه اتمی در جهان فعال است.
به گفته وی، در زمان حاضر کشورهای مختلف از چرخه انرژی اتمی برای تولید انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند و کشوری نظیر فرانسه 70 درصد انرژی خود را از این طریق تامین می کند.
وی آمریکا را با 100 نیروگاه اتمی و ژاپن را با 50 نیروگاه اتمی جزو پیشروان استفاده از انرژی اتمی نام برد و اظهار داشت: هم اکنون 42 نیروگاه اتمی نیز در کشورهای مختلف جهان در دست احداث است که این میزان به زودی به 60 نیروگاه افزایش خواهد یافت.
سلطانیه نیروگاه های اتمی را در مقایسه با نیروگاه های فسیلی اقتصادی و مقرون به صرفه خواند و گفت: اگرچه هزینه اولیه احداث نیروگاه های اتمی بالا است اما هزینه سوخت آن در مقایسه با نیروگاه های حرارتی بسیار پایین است.
وی همچنین با اشاره به حوادث پیش آمده در نیروگاه های چرنوبیل و فوکوشیما، اظهار داشت: پس از این حوادث موضع گیری هایی برای استفاده از نیروگاه های اتمی صورت گرفت اما باید توجه داشت که این گونه حادث ممکن است برای سایر نیروگاه ها نیز ایجاد شود.
به گفته وی، هم اکنون ایجاد نیروگاه های اتمی از ابعاد مختلف سیاسی، فنی، امنیتی و حقوقی از اهمیت برخوردار است و آژانس بین المللی اتمی برنامه های علمی برای توسعه این نیروگاه ها در کشورهای عضو با توجه به امکانات موجود طراحی کرده است.
وی با اشاره به امنیت بالای نیروگاه اتمی بوشهر، تصریح کرد: استانداردهای ایمنی این نیروگاه بسیار مناسب است و زمان زیادی برای ایمنی سازی این نیروگاه صرف شده است.
سایت خبری وزارت نیرو
۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.