English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سامانه نوین خرید آب به صورت کارتی راه‌اندازی شد

سامانه نوین خرید آب به صورت کارتی راه‌اندازی شد
با نصب و راه‌اندازی کنتورهای جدید و هوشمند و دریافت یک کارت شارژ و یک رمز، مشترک این امکان را خواهد داشت تا به مقدار مصرف ماهانه و یا سالانه خود آب خریداری کند و وجه آن را از طریق دستگاه‌هایی که در تمامی امور مشترکان نصب شده ‌است، پرداخت کند.
معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان تهران از راه‌اندازی سامانه نوین خرید آب به صورت کارتی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، "بهرام حیدری" با اشاره به ماده 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها مبنی بر اختصاص بخشی از درآمدهای ناشی از این قانون به پروژه‌های کاهش مصرف، هدف از اجرای طرح خرید کارتی آب را کاهش مراجعه مشترکان به بخش‌های مختلف این شرکت و پرهیز از ورود به اماکن مشترکان دانست.
وی در تشریح این طرح گفت: با نصب و راه‌اندازی کنتورهای جدید و هوشمند و دریافت یک کارت شارژ و یک رمز، مشترک این امکان را خواهد داشت تا به مقدار مصرف ماهانه و یا سالانه خود آب خریداری کند و وجه آن را از طریق دستگاه‌هایی که در تمامی امور مشترکان نصب شده ‌است، پرداخت کند.
وی اظهار داشت: هم اکنون تمامی نواحی امور مشترکان مجهز به دستگاه شارژ آب کارتی شده‌اند و مشترکان می‌توانند مبلغ آب خریداری‌ شده را از طریق آن دستگاه بپردازند و با توسعه این طرح و افزایش تقاضای مشترکان در آینده این امکان از طریق تمامی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها میسر خواهد شد.
حیدری ادامه داد: این سامانه، صرفه‌جویی اقتصادی و اجتماعی بسیاری را برای شرکت و مشترکان به همراه خواهد داشت که از آن جمله می‌توان به کاهش مراجعه افراد به امور مشترکان و در نتیجه کاهش رفت‌ و آمدهای شهری و همچنین کاهش هزینه‌های مربوط به قرائت کنتور و چاپ و توزیع قبوض آب ‌بها اشاره کرد.
وی اضافه کرد: این سامانه در زمان حاضر در کل استان تهران راه اندازی شده ‌است و مشترکان با مراجعه به نواحی آبفا می‌توانند نسبت به درخواست استفاده از این سامانه اقدام کنند.
به گفته وی، در زمان حاضر یک سری از مشترکان خاص ملزم به اجرای این طرح هستند که توصیه ما این است که مشترکان دوره‌ای مانند خانه‌های ویلایی و یا آنان که در هنگام قرائت کنتور حضور ندارند از این شیوه نوین استفاده کنند.
سایت خبری وزارت نیرو
۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.