English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۴۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وضعیت شرکت پتروشیمی، استاندارد و سازمان حمایت در روند ادغام دو وزارتخانه

وضعیت شرکت پتروشیمی، استاندارد و سازمان حمایت در روند ادغام دو وزارتخانه
عضو کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون با غضنفری، سرپرست وزارت صنایع گفت: در این جلسه بحث‌هایی مبنی بر قرار گرفتن پتروشیمی در زیر مجموعه وزارت صنایع و بازرگانی و همچنین قرار گرفتن مؤسسه استاندارد و سازمان حمایت زیر نظر نهاد ریاست جمهوری مطرح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر اظهار داشت: در جلسه کمیسیون صنایع با غضنفری چند محور در مورد ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی از سوی نمایندگان مطرح شد که سرپرست وزارت صنایع نیز آنها را پذیرفت.
وی ادامه داد: یکی از مواردی که در این جلسه مطرح شد این بود که در کشورهای دیگر که صنعت و تجارت با یکدیگر ادغام شده و یا حتی در ژاپن که وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت یکی است، موضوع تولید نهادینه شده و بیشتر به بحث اقتصادی صنعت و بازارهای جهانی توجه می‌شود اما در ایران صنعت هنوز نیازمند حمایت است.
وی ادامه داد: در این جلسه بر لزوم فراهم شدن ابزارهای حمایت از صنعت پس از ادغام با وزارت بازرگانی و تلاش جهت کاهش قیمت تمام شده تولید تاکید شد تا از این طریق صنعتگران ایرانی بازارهای جهانی را در اختیار داشته باشند.
فولادگر تصریح کرد: در جلسه کمیسیون صنایع با سرپرست وزارت صنایع، کوچک‌سازی دولت از طریق ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی مورد تأکید قرار گرفت تا از این طریق طبق سیاست‌های اصل 44 بنگاه‌‌های وزارت صنایع به بخش خصوصی واگذار شود.

* پتروشیمی به عنوان یک صنعت، زیر مجموعه وزارت صنایع قرار گیرد

عضو کمیسیون صنایع با تأکید بر لزوم تقویت سازمان‌های توسعه‌ای در مجموعه وزارت صنایع، گفت: در جلسه کمیسیون صنایع با غضنفری بحث‌هایی مبنی بر لزوم حمایت از سازمان‌های ایدرو، ایمیدرو و صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی مطرح و عنوان شد که شرکت پتروشیمی نیز به عنوان یک صنعت از وزارت نفت جدا شود و زیر مجموعه وزارتخانه متشکل از صنایع و بازرگانی قرار گیرد.
وی ادامه داد: بحث‌هایی نیز در مورد اینکه مؤسسه استاندارد و سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری قرار گیرد، مطرح شد.
به گفته فولادگر، کارگروهی متشکل از فاطمی امین معاون برنامه‌ریزی وزارت صنایع و دو دانگه معاون وزیر بازرگانی و همچنین دو نفر از اعضای کمیسیون صنایع به طور غیر رسمی موضوع ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی را پیگیری خواهند کرد.

* عرضه خودرو در طرح تأمین، جریان انحرافی را تقویت می‌کند

فولاد‌گر در ادامه با اشاره به قرار گرفتن پراید در طرح تأمین و عرضه آن از محل یارانه نقدی، گفت: نباید فروش خودرو را با بحث یارانه‌ها مرتبط کرد و اصولاً گره زدن فعالیتهای تبلیغاتی به بحث یارانه‌ها کار جالبی نیست.
وی با بیان اینکه مردم در مورد استفاده از یارانه نقدی خود مختارند، گفت: مصرف کننده خودش تشخیص می‌دهد که یارانه دریافتی را در چه جهت مصرف کند.
به گفته فولادگر، قرار گرفتن خودرو در لیست محصولات طرح تأمین امکان سوء استفاده از طرح هدفمندی یارانه‌ها و تقویت جریان انحرافی در صنعت خودرو را فراهم می‌کند.
وی تأکید کرد: خودروسازان باید طبق روال قبلی محصولات خود را به مردم عرضه کنند.
خبرگزاری فارس
۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۴۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.