English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نصب 120 هزار دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی

نصب 120 هزار دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی
موضوع اقتصاد آب و بحث تعرفه آب کشاورزی که مدت ها بی نتیجه مانده است، باید در سال جهاد اقتصادی تعیین تکلیف شود.
وزیر نیرو از نصب 120 هزار دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" توجه به اقتصاد آب و تعیین تکلیف تعرفه آب کشاورزی را از اهداف اجرایی وزارت نیرو در سال جهاد اقتصادی عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، وی تصریح کرد: می بایست در سال جهاد اقتصادی هدف گذاری مشخصی در زمینه های مختلف بخش آب صورت گیرد.
نامجو با اشاره به اینکه نشست ها و بحث های متعددی در این زمینه صورت گرفته است، اظهار داشت: موضوع اقتصاد آب و بحث تعرفه آب کشاورزی که مدت ها بی نتیجه مانده است، باید در سال جهاد اقتصادی تعیین تکلیف شود.
نامجو همچنین اضافه کرد: در این سال با عزم و تصمیم جهادی می توان موضوع های بسیار زیادی را تدوین و به نتیجه رساند.
به گفته وی، احداث 200 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی، نصب 120 هزار دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی، ادامه اجرای اصل 44 قانون اساسی و بحث واگذاری ها در سال جهاد اقتصادی می تواند از جمله این هدف گذاری ها باشد.
وزیر نیرو با بیان اینکه نام گذاری امسال به عنوان سال جهاد اقتصادی در کشور حرکت و انرژی مضاعفی را سبب شده است، گفت: می بایست این انرژی مثبت به بدنه و زیرمجموعه های وزارت نیرو نیز منتقل شود تا شاهد اقدام های بزرگی در کشور باشیم.
نامجو با اشاره به آغاز بهره برداری از مرحله نخست طرح انتقال آب به شهر مقدس قم در هفته گذشته، بیان داشت: این طرح بسیار بزرگ و ویژه بود که با بررسی گذشته و وضعیت آب قم می توان به درستی اجرای آن دست یافت.
نامجو همچنین تصریح کرد: تشنگی و آسیب های ناشی از آب شرب در شهر مقدس قم اجازه نمی داد تا بیش از این صبر شود و می بایست حرکت سریع و جهادی در این زمینه صورت می گرفت.
نامجو با اشاره به اینکه در اجرای این طرح باید از توجه ویژه مقام معظم رهبری و نیز حساسیت های رییس جمهوری قدردانی شود، گفت: از این پس باید آبرسانی به 10 شهر و 100 روستای لحاظ شده در این طرح مورد توجه جدی قرار گیرد تا با تکمیل آن، تمام طول مسیر از این آب گوارا بهره مند شوند.
نامجو همچنین تاکید کرد: بایستی تکمیل سد کوچ ری، تونل ها و مسیر باقیمانده از این خط آبرسانی در اولویت قرار گرفته و هرچه سریعتر تکمیل شود.
وی با بیان اینکه مناطق بالادست این طرح نیز باید در نظر گرفته شوند، افزود: مردم در بالادست طرح حساسیت خاصی دارند و به همین دلیل باید طرح ها و برنامه های مورد نیاز این مناطق هرچه زودتر اجرایی شود.
وزیر نیرو سپس با اشاره به کتاب اول وزارت نیرو، هدف از طراحی این کتاب را اجرای سریعتر طرح های حیاتی و مهم ذکر کرد و افزود: این کتاب از بین هزاران برنامه و طرحی انتخاب شده است که برای کشور حیاتی و مهم به شمار می روند.
نامجو ادامه داد: سرعت دادن به کارها و دقت در بودجه ریزی طرح ها باید در اجرای بندهای این کتاب مورد نظر قرار گیرد.
نامجو تغذیه مصنوعی را در کشور یکی از بندهای مهم کتاب اول و بسیار مهم خواند و اظهار داشت: این موضوع ویژه ای است که در همه مناطق بررسی شده و درجه اهمیت آن مشخص شده است.
نامجو همچنین با تاکید بر لزوم جمع آوری آمار و اطلاعات در اجرای طرح های تغذیه مصنوعی، تصریح کرد: آمار مربوط به منابع آبی کشور از جمله بحث تغذیه مصنوعی باید در وزارت نیرو و یا مرکز مشخصی تهیه و تدوین شده و قابل دسترس باشد.
سایت خبری وزارت نیرو
۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۴۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.