English
یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸, ۰۷:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش 8درصدی قیمت کولر/ گرانی 5 تا 10 درصدی نرخ لوازم خانگی در راه است

افزایش 8درصدی قیمت کولر/ گرانی 5 تا 10 درصدی نرخ لوازم خانگی در راه است
شرکت های داخلی تولیدکننده کولر با تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مجوز افزایش 8 درصدی قیمت محصولات خود را دریافت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محمد طحان پور، رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با اعلام این مطلب اظهار داشت: تولیدکنندگان کولر طی دو سال و نیم اخیر نرخ محصولات خود را افزایش نداده اند.
وی افزود: تولیدکنندگان کولر در سال جاری تقاضای افزایش قیمت محصولات خود را به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه و مجوز افزایش 8 درصدی قیمت کولر تولید داخل را دریافت کردند.
طحان پور ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت کولر باید در انتظار افزایش 5 تا 10 درصدی قیمت لوازم خانگی باشیم، زیرا افزایش نرخ مواد اولیه، دستمزد، رنگ و ... برای همه تولیدکنندگان لوازم خانگی رخ داده است.
این فعال صنفی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براینکه وضعیت بازار لوازم خانگی را چگونه ارزیابی می کنید، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی به غیر از بازار مواد غذایی و آشامیدنی شاهد رکود در بازار سایر کالاها هستیم که این رکود ناشی از رکود در کل اقتصاد کشور است.
رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی در خصوص افزایش قیمت لوازم خانگی در سال جاری تصریح کرد: در حال حاضر شاهد افزایش چشمگیر قیمت لوازم خانگی نیستیم و صرفاً این امکان وجود دارد که برخی از شرکت های کوچک به صورت جزیی قیمت محصولات خود را گرانتر کرده باشند.
وی با بیان این مطلب که احتمال افزایش قیمت لوازم خانگی وارداتی وجود دارد، متذکر شد: اگر روند افزایش نرخ ارز، دلار و درهم همچنان ادامه داشته باشد و بانک مرکزی مداخله نکند به طور قطع نرخ لوازه خانگی وارداتی نیز گران خواهد شد و این مساله منجر به افزایش مجدد قیمت لوازم خانگی داخلی در بازار می شود.
خبرگزاری موج
۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۰۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.