English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انتقال آب شیرین به قم تحولاتی فراگیر را در این منطقه ایجاد می کند

انتقال آب شیرین به قم تحولاتی فراگیر را در این منطقه ایجاد می کند
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری ، انتقال آب شیرین به استان قم را منشا تحولات فراگیر در توسعه و رشد اقتصادی این منطقه ارزیابی کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، ' جواد دلاوری '  با اشاره به نقش موثر آب در توسعه صنعتی، کشاورزی، اقتصادی و عمرانی افزود: با انتقال آب شیرین به استان قم و استفاده بهینه از این نعمت الهی، در تمامی بخش های اقتصادی و عمرانی این استان شاهد پیشرفت و آبادانی خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: این طرح عظیم که عملیات اجرایی آن از سال 80 آغاز شد، با توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت خدمتگزار، پنجشنبه هفته گذشته با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران به بهره برداری رسید و کام مردم قم و زایرین حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران، شیرین شد.
وی بیان داشت: با اتمام این طرح بزرگ کشوری، شهرهای در طول مسیر این طرح نیز از آب گوارا بهره مند خواهد شد.
دلاوری، طول مسیر خط انتقال این طرح را بیش از 270 کیلومتر ذکر کرد و گفت: 180 کیلومتر این خط انتقال با عملیات لوله گذاری اجرا شده که ظرفیت آن در حال حاضر، انتقال دو هزار و 500 لیتر آب در ثانیه است.
این مقام در استانداری قم، اظهار داشت: برای اجرای این طرح، چهار سد انحرافی ایجاد شده و این چهار سد با احداث چهار تونل به یکدیگر پیوند خورده که آب را به تونل بزرگ 36 کیلومتری انوج به قمرود و سدهای کوچری و گلپایگان رسانده و از آنجا بوسیله خطوط لوله به شهرهای تحت پوشش منتقل می کند.
دلاوری، مزیت های اجرای این طرح را تامین نیازهای آبی دراز مدت استان، افزایش کمیت و کیفیت آب سفره های زیرزمینی و توسعه صنایع آب بر عنوان کرد و افزود: بخش عظیمی از مشکلات کم آبی و آب های بهداشتی روستاییان نیز با این طرح برطرف می شود.
ایرنا
۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۵:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.