English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزارت نیرو در حال برنامه ریزى و مطالعه براى هوشمندسازى شبکه برق کشور است

وزارت نیرو در حال برنامه ریزى و مطالعه براى هوشمندسازى شبکه برق کشور است
وزیر نیرو گفت: در طرح های وزارت نیرو و در برنامه طرح جامع برق هوشمند سازی شبکه گنجانده شده است و در حال برنامه ریزی و مطالعه برای این موضوع هستیم
وزیر نیرو گفت: هوشمندسازی شبکه توزیع و انتقال برق کشور مزایای فراوانی از جمله بهینه سازی انرژی دارد که جز برنامه طرح جامع برق کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مجید نامجو درباره برنامه های وزارت نیرو برای هوشمندسازی شبکه برق کشور اظهار داشت: همه کشورهای دنیا به دنبال این هستند تا با استفاده از هوشمند کردن شبکه ها نسبت به کاهش تلفات و برنامه ریزی برای برق و کاهش خاموشی ها اقدام کنند.
وزیر نیرو، قابلیت مشاهده مصرف انرژی توسط مشترکان برق، انعطاف پذیری خدمات مشترک، قابلیت کنترل بار و کنترل ولتاژ، پردازنده‌های سریع، کنترل کننده جریان خدمات و نرم افزارهای تشخیص الگو از پایه‌های اصلی فناوری‌های هوشمند را از مزایای این طرح عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به پیشی گرفتن پیک روز در مقایسه با پیک شب و گرم شدن هوا، بحث هوشمند سازی شبکه می‌تواند مفید و موثر باشد.
مجید نامجو تصریح کرد: در طرح های وزارت نیرو و در برنامه طرح جامع برق هوشمند سازی شبکه گنجانده شده است و در حال برنامه ریزی و مطالعه برای این موضوع هستیم.
وزیر نیرو هوشمندسازی شبکه برق را قدمی برای کاهش هزینه ها دانست و گفت: این سیستم مصارف مشترکان را کنترل و مدیریت می کند و به مصرف کننده آموزش می دهد تا با شناخت میزان مصرف و چگونگی مدیریت آن در مصرف برق صرفه جویی کنند.
پایگاه اطلاع رسانی دولت
۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.