English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دو واحد جدید نیروگاهی وارد مدار شدند

دو واحد جدید نیروگاهی وارد مدار شدند
مدیر عامل سازمان توسعه برق از وارد مدار شدن دو واحد جدید نیروگاهی درکرمان و عسلویه به شبکه سراسری برق کشور خبر داد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه برق ایران، مهندس بهزاد افزود: با راه‌اندازی واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان، بخشی از برق مورد نیاز این منطقه تامین  و بر پایداری شبکه برق جنوب شرقی و شبکه سراسری کشور نیز افزوده شد.
وی با بیان این که بخش بخار این طرح در 4 واحد 160 مگاواتی ساخته می شود،‌ بر تلاش برای راه‌اندازی دو واحد باقی مانده این نیروگاه تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط ویژه شبکه برق کشور،‌ دست اندرکاران در این زمینه به طور شبانه روزی تلاش می کنند.
مهندس بهزاد یادآور شد: این طرح شامل دو بخش گاز و بخار است که بخش گاز آن در 8 واحد گازی هر کدام با ظرفیت تولید 159 مگاوات برق ساخته شده و در سال 81 به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران ادامه داد: بخش بخار این طرح نیز در 4 واحد هر یک به ظرفیت 160 مگاوات در حال ساخت است که تاکنون دو واحد آن راه اندازی شده و در حال تولید برق است.
مهندس بهزاد با اشاره به این که پس از راه اندازی همه واحدها، ظرفیت تولید برق این نیروگاه به 1912 مگاوات افزایش خواهد یافت،‌ تصریح کرد: این طرح در بین نیروگاه های سیکل ترکیبی،‌ از نظر ظرفیت تولید برق، پس از نیروگاه‌ سیکل ترکیبی دماوند،‌ در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.
براساس این گزارش همچنین واحد سوم نیروگاه خصوصی عسلویه نیز وارد مدار شد.
با سنکرون این واحد،‌ بخشی از برق مورد نیاز منطقه از برق تولیدی نیروگاه عسلویه تامین می‌شود.
مهندس بهزاد در این باره گفت: نیروگاه عسلویه از جمله طرحهای مهمی است که توسط بخش غیر دولتی و با سرمایه‌گذاری شرکت مپنا اجرا می شود.
وی با اشاره به این که این نیروگاه در 6 واحد در منطقه عسلویه احداث می شود، یاداور شد:  واحد نخست این طرح در آخرین ساعات سال گذشته و واحد دوم آن نیز در اردیبهشت سال جاری به شبکه سراسری برق کشور پیوسته شده است.
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران با تاکید بر اهمیت این طرح در پایداری برق منطقه عسلویه و جنوب کشور، گفت: این نیروگاه پس از تکمیل بخش گاز توان تولید حدود 1000 مگاوات برق را خواهد داشت.
مهندس بهزاد از جذب و حمایت از سرمایه گذاری خصوصی در صنعت برق به عنوان یکی از اهداف ساخت این نیروگاه یاد کرد و گفت: با ساخت این نیروگاه، زمینه‌های اشتغال و رشد صنعت در منطقه بوستانو عسلویه بیش از پیش رشد خواهد یافت.
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران در عین حال از تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و ‌افزایش پایداری شبکه به عنوان دیگر اهداف اجرای این طرح نام برد و تاکید کرد: بهبود ولتاژ و ‌افزایش ظرفیت تولید برق از دیگر اهداف ساخت نیروگاه B.O.O عسلویه محسوب می شود.
روابط عمومی سازمان توسعه برق ایران
۲۰ تیر ۱۳۸۷ ۰۹:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.