English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم تدوین برنامه راهبردی بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبفا

لزوم تدوین برنامه راهبردی بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبفا
در بخش تاسیسات آب و فاضلاب به دستورالعمل مناسبی جهت نگهداری و بهره برداری نیاز است و بر این اساس، باید مدیرانی در بخش تاسیسات گمارده شوند که به کار در آن حوزه تسلط کامل داشته باشند.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر لزوم تدوین برنامه راهبردی بهره برداری و نگهداری تاسیسات تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "سیدمهدی ثمره هاشمی" در همایش معاونان بهره برداری آب شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی با رویکرد "تبیین نقشه راه بهره برداری"، با اشاره به اهمیت موضوع بهره برداری و نگهداری تاسیسات، گفت: تاکنون به این موضوع در صنعت آب و فاضلاب کشور توجه جدی صورت نگرفته و لازم است در بخش بهره برداری و نگهداری تاسیسات یک برنامه راهبردی اساسی میان مدت و دراز مدت تنظیم شود. 
وی افزود: همچنین نیاز است تا آمار دقیقی از تاسیسات آب و فاضلاب، میزان مصرف آب و میزان هدر رفت آب تهیه شود.
وی همچنین بر لزوم تغییر روش های موجود در امر بهره برداری تاکید کرد و گفت: روش های موجود، روش هایی سنتی و گاه منسوخ شده است و باید از روش های فنی و کارشناسی و روز جهان استفاده شود.
به گفته ثمره هاشمی، در بخش تاسیسات آب و فاضلاب به دستورالعمل مناسبی جهت نگهداری و بهره برداری نیاز است و بر این اساس، باید مدیرانی در بخش تاسیسات گمارده شوند که به کار در آن حوزه تسلط کامل داشته باشند.
مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در صنعت آب و فاضلاب، اظهار داشت:  نخستین و مهمترین کاری که یک معاون بهره برداری باید انجام دهد، شناسایی نقاط کلیدی، راهبردی و حساس منطقه و سپس طرح آن در نشست های هیات مدیره است ضمن آنکه برگزاری مانورهای دوره ای و برنامه ریزی شده را نیز در این خصوص باید جدی گرفت.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز با اشاره به تدوین نقشه راه بهره برداری در این صنعت، هدف نهایی از تهیه نقشه راه بهره‌برداری را تحول نظام مدیریت بهره برداری دانست.
دکتر "حمیدرضا تشیعی" گفت: صنعت آب و فاضلاب برای تداوم موفقیت ها در حوزه بهره برداری آب و فاضلاب، به تحول نیاز دارد.
وی خاطرنشان کرد: شرکت های آب و فاضلاب مسئولیت محور بوده و تحت هر شرایطی می‌بایست خدمات آب و فاضلاب را به نحو مطلوبی ارایه دهند.
وی محدودیت منابع مالی و کاهش منابع آب را چالش های عمده در حوزه بهره برداری آب و فاضلاب عنوان و تصریح کرد: با این وجود، نمی توان از مسئولیت در این حوزه عقب نشینی کرد زیرا مردم به حق انتظار ارایه خدمات تامین آب شرب و جمع آوری بهداشتی فاضلاب را دارند.
سایت خبری وزارت نیرو
۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.