English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

طرح فاضلاب تهران، بسترهای لازم برای زندگی بهتر را برای مردم فراهم می‌کند

طرح فاضلاب تهران، بسترهای لازم برای زندگی بهتر را برای مردم فراهم می‌کند
اجرای طرح فاضلاب تهران، فرصت‌های بسیار مناسبی را برای کشاورزان منطقه پایین‌دست پایتخت ایجاد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، طلعت جاوید، مدیر اجرایی گروه کشوری ایران بانک جهانی در جریان بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران با بیان این مطلب اظهار داشت: هدف بانک جهانی از اعطای وام به پروژه‌هایی همچون پروژه فاضلاب کمک به توسعه‌یافتگی زیرساخت‌ها در کشورهاست که تهران هم یک نمونه مشخص در این خصوص است و بانک با اعطای تسهیلات به این پروژه به توسعه بهتر و سریع‌تر طرح کمک می‌کند.
وی هدف از این بازدید نحوه استفاده طرح از تسهیلات و برآورد میزان پیشرفت‌ عنوان کرد و افزود: چندسال پیش هم بازدید مشابهی را از تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران انجام دادم و هم اینک از دیدن پیشرفت‌های مناسب این طرح بسیار خوشحال شدم؛ امیدوارم مردم هر چه زودتر از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.
جاوید در خصوص بهره‌برداری از طرح فاضلاب تهران گفت: این پروژه مقدار بسیار زیادی پساب تولید می‌کند و می‌تواند آب مورد نیاز بیش از 50 هزار هکتار زمین کشاورزی را در جنوب تهران تامین کند و فرصت‌های بسیار مناسبی را در اختیار کشاورزان منطقه قرار دهد، این پروژه بسترهای لازم برای بهداشت و شرایط زندگی بهتر را برای مردم فراهم می‌کند.
وی در خصوص پرداخت وام مرحله دوم بانک جهانی به طرح فاضلاب تهران اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر تهران، اعتبارات مرحله اول بانک جهانی در شهرهای دیگر ایران و حتی در کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و کشورهای در حال توسعه دیگر هزینه می‌شود، اما برای وام مرحله دوم مسایل سیاسی مشکلاتی را به وجود آورده است.
گفتنی است چهار واحد از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران به ظرفیت دو میلیون و 100 هزار نفر با استفاده از وام بانک جهانی احداث شده و در حال حاضر آماده بهره‌برداری نهایی است.
خبرگزاری موج
۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.